واکنش سفیر ایران در لندن به توییت های ضد ایرانی ترامپ

واکنش سفیر ایران در لندن به توییت های ضد ایرانی ترامپ
سه شنبه 12 دی 1396 - 07:46

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن روز دوشنبه با انتشار پیامی در کانال تلگرامی خود نسبت به توییت های ضد ایرانی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در حمایت از اغتشاشات در ایران به ‌شدت انتقاد کرد.

العالم ـ ایران ـ سیاسی 

حمید بعیدی نژاد نوشت: ترامپ که پیش ‌از این در توهینی آشکار، ملت ایران را "ملتی تروریست" خوانده بود، حالا به بهانه‌ی دلسوزی منافقانه با شرکت‌کنندگان در تجمعات اعتراض‌آمیز در ایران، در توهینی دیگر ملت ایران را 'ملتی گرسنه' که نیاز به ترحم دارند خوانده است.
وی افزود: این در حالی است که او رئیس‌جمهوری کشوری است که با داشتن عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد قدرتمند جهان، مردمش سال‌هاست با گرسنگی دسته و پنجه نرم می‌کند و اختلاف طبقاتی در آن بیداد می‌نماید. بنا به آمار رسمی ازجمله اطلاعات سازمان آمریکایی امداد برای کمک به گرسنگان آمریکا( فیدینگ امریکا)، که هر کس می‌تواند با یک جستجوی ساده در اینترنت به آن دسترسی داشته باشد، از هر هشت نفر جمعیت آمریکا یک نفر گرسنه است. بر اساس این آمار وحشتناک، 42 میلیون نفر از مردم آمریکا در گرسنگی بسر می‌برند که 13 میلیون نفر از آنان از کودکان و بیش از پنج میلیون نفر از آنان از سالمندان هستند. 
سفیر کشورمان بیان کرد: آیا بهتر نیست بجای این توهین‌های بی‌سابقه از سوی رئیس‌جمهوری یک کشور به ملتی سرافراز در طول تاریخ، وی از ملت ایران بخواهد که برای کمک به گرسنگان آمریکا به این کشور کمک کنند، چراکه ملت ایران به رغم مشکلات خود، دست کمک او را رد نخواهند کرد.
رئیس جمهوری آمریکا تاکنون چندین توییت در حمایت از اغتشاشات اخیر در برخی شهرهای ایران منتشر و از اخلال گران حمایت به عمل‌آورده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها