در واکنش به بیانیه‌های مغرضانه دولت آمریکا درباره آشوب‌های اخیر؛

ظریف: به نفوذی‌ها اجازه نمی‌دهیم حق رأی و اعتراض مردم را تخریب کنند

ظریف: به نفوذی‌ها اجازه نمی‌دهیم حق رأی و اعتراض مردم را تخریب کنند
سه شنبه 12 دی 1396 - 21:55

وزیر خارجه ایران روز سه‌شنبه به بیانیه‌های مغرضانه مقام‌های دولت آمریکا درباره آشوب‌های اخیر در شهرهای ایران پاسخ داد.

العالم - ایران / سیاسی

«محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران روز سه‌شنبه به بیانیه‌های مغرضانه مقام‌های دولت آمریکا درباره آشوب‌های اخیر در شهرهای ایران پاسخ داد. 

وی در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت: «امنیت و ثبات ایران به مردمی متکی است که بر خلاف مردمِ دوستانِ راستینِ ترامپ در منطقه، از حق رأی و اعتراض برخوردار هستند. از این حقوق که به سختی به دست آمده‌اند محافظت خواهد شد و به نفوذی‌ها اجازه داده نخواهد شد با خشونت و ویرانگری آنها را تخریب کنند.»

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و مقام‌های دولت او، از روز آغاز آغاز تجمعات اعتراضی که در برخی شهرهای ایران به آشوب کشیده شد، دست‌کم ۱۰ بیانیه در حمایت از تخریب‌گران صادر کرده‌ و بر ایستادگی در کنار «مردم ایران» تأکید کرده‌اند.  

تأکید ترامپ و مقام‌های دولت او بر ایستادن در کنار ملت ایران در حالی است که او از زمان ورود به کاخ سفید، ایران‌هراسی و ایران‌ستیزی را یکی از محورهای اصلی سیاست خارجی خود قرار داده است. 

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنان سه ماه پیش خود در یک سخنرانی توهین‌آمیز از مردم ایران به عنوان «ملت تروریست» یاد کرد. همچنین استفاده او از واژه مجعول «خلیج عربی» در آن سخنرانی خشم مردم ایران را به همراه داشت. 

دونالد ترامپ همچنین از زمان ورود به کاخ سفید با صدور یک دستور اجرایی شهروندان ایران و چند کشور دیگر را از ورود به خاک آمریکا منع کرده است. 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها