سید حسن نصرالله: ترامپ ايران را به خاطر حمايت از فلسطين مجازات می كند

سید حسن نصرالله: ترامپ ايران را به خاطر حمايت از فلسطين مجازات می كند
پنج‌شنبه 14 دی 1396 - 00:19

دبیر کل حزب الله لبنان اعلام کرد: ایران از خانواده های فلسطینی حمایت مالی کرد و همچنان به این مسیر ادامه می دهد.  انواع حمایت های خارجی به انتفاضه مردم فلسطین تقدیم خواهد شد.

نصر الله افرود: ما واسطه تقدیم حمایت های مالی از گروه های فلسطینی نیستیم و ایران افتخار می کند که از این گروه ها حمایت مالی می کند. ترامپ ایران را به خاطر حمایت از گروه های فلسطینی مجازات می کند. گروه های مقاومت در داخل فلسطین باید تسلیحات داشته باشند و حمایت از آنان یک وظیفه است نه واکنش. ما برای استفاده از هرگونه فرصت حمایت و ارائه تسلیحات به مقاومت در فلسطین تردید به خود راه نمی دهیم.

وی گفت: جنبش فتح موافقت خود را با انتفاضه اعلام  و تأکید کرد در این زمینه یک طرف اصلی خواهد بود. گروه های فلسطینی در کرانه غربی و نوار غزه و خارج فلسطین با هم هماهنگی دارند و این هماهنگی در بهترین حالت خود قرار دارد. گروه های فلسطینی از ما درخواست کمک نکرده اند. نمی توانیم همه محور مقاومت را به انتخاب یک گزینه واحد مجبور کنیم، به ویژه با وجود اینکه طرح هایی در منطقه در حال آماده سازی است.

نصر الله تصریح کرد: ترامپ منطقه را به یک مسیر جدید پیش می برد و ملت فلسطین هرگز تسلیم نخواهد شد. همه ملت فلسطین در مورد اینکه قدس پایتخت کشور فلسطین است اتفاق نظر دارند و از آن کوتاه نمی آیند.

به گمان آمريكا و اسرائيل همه چيز در ايران به پايان رسيده است

دبیر کل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: ارزیابی های اطلاعاتی در آمریکا و اسرائیل تأکید می کرد که همه چیز در ایران به پایان رسیده است.

نصر الله در مورد حجم کمک های ایران به حزب الله گفت: توضیحی در این زمینه ندارم و این از سوال هایی است که جوابی برای آن یافت نمی شود.

اعتراضات در ايران هيچ ارتباطی به مسائل سياسی ندارد

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان اعلام کرد: اوضاعی که در ایران وجود دارد به خوبی جمع شد و اعتراضات در این کشور به مانند تحولات سال 2009 نبوده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم سید حسن نصرالله چهارشنبه شب در گفت و گو با شبکه تلویزیونی " المیادین " افزود: مشکل کنونی در داخل نظام نیست چرا که همه جریان ها در داخل این نظام با یکدیگر متحد هستند و این مشکل به دلیل ورشکستگی برخی از موسسات مالی بوده و این اعتراضات هیچ ارتباطی با مسائل سیاسی نداشته است.

رهبری در ايران با آرامش با بحران رفتار كرد

دبیر کل حزب الله لبنان اعلام کرد: برخی از نیروهای سیاسی وارد صحنه بحران در ایران شدند و از تظاهرات ها بهره برداری کردند و به آن جهت سیاسی دادند.

وی افزود: رهبری در ایران با آرامش با بحران رفتار کرد و صف معترضان از آشوبگران جدا شد.

اميد امريكا و اسرائيل در مورد ايران به نااميدی تبديل شد

سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان در بخش دیگری از این گفت و گو بیان کرد: اغلب مردم در ایران در مورد سیاست های خارجی همراه موضعگیری مقامات این کشور هستند. سیاست مقامات ایران بر اصول دیپلماتیک استوار است و سیاست های خارجی را برای مردم تشریح می کند.

وی افزود: اگر از مردم ایران خواسته شود که به مقاومت کمک مردمی کنند سریعا به آن پاسخ مثبت خواهند داد.

نصر الله گفت: امیدهای ترامپ و معاونش و دولت آمریکا و نتانیاهو و  اسرائیل و مقامات سعودی در مورد ایران به ناامیدی تبدیل شد. پایگاه مردمی مقاومت نباید از موضوعاتی که رسانه های غربی در مورد ایران نقل می کنند تأثیر بپذیرد.

تنها راه حل مسأله فلسطين مقاومت است

دبیر کل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: روش سازش و تسویه حساب سیاسی هرگز به نتیجه نمی رسد. تنها راه حل، مقاومت است که دستاوردها و پیروزی های بزرگی کسب کرده است.

نصرالله افزود: دیدارهای اخیر با گروه های فلسطینی با هدف متحد شدن و از بین بردن اختلاف ها صورت گرفت. من با بیشتر گروه های فلسطینی دیدار کردم که اخرین مورد آن، دیدار با رهبران جنبش فتح در روز شنبه گذشته بود. تلاش ما و گروه های فلسطینی اقدام بر اساس نقطه تفاهم ها است و تلاش ها در راستای تشکیل هیچ گونه صف بندی نیست. موضوع اصلی دیدارها با گروه های فلسطینی قدس بود و اصل هماهنگی در  همه زمینه ها را با تمام گروه های فلسطینی تنظیم کردیم. با گروه های فلسطینی در مورد فعالسازی انتفاضه در داخل و خارج فلسطین و راه های حمایت از آن گفتگو کردیم.

تصميم ترامپ در مورد قدس به معنای پايان كار اسرائيل است

سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان اعلام کرد: تصمیم ترامپ در مورد قدس به معنای پایان کار اسرائیل است.  تصمیم ترامپ به اصل روند صلح ضربه زد و آن را پایان داد.

وی افزود: ترامپ به قدسی اهانت کرد که نقطه اشتراک همگان بود و امور آن به  میلیون ها مسلمان و مسیحی ربط داشت. روند صلح با تصمیم ترامپ و رأی حزب لیکود و قانون کنست اسرائیل پایان یافت.

محور مقاومت بايد برای جنگ احتمالی در آينده آماده باشد

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: گزینه مقاومت یک جنگ کلاسیک نیست و شیوه مقاومت، فرسوده کردن دشمن و کسب دستاوردهای بیشتر است. طرح و برنامه ما، در پیش گرفتن جنگ نیست بلکه مقاومت است، ولی ترامپ و نتانیاهو منطقه را به سوی جتگ پیش می برند.

نصر الله افزود: محور مقاومت باید برای جنگی که ممکن است ترامپ و نتانیاهو آن را تدارک ببینند آماده باشند.  این جنگ ممکن است شامل جنگ در نوار غزه یا لبنان یا سوریه شود. محور مقاومت باید برای چنین جنگی برنامه ریزی داشته باشد و تلاش کند تهدید را به فرصت تبدیل کند.

وی گفت : مسئولیت محور مقاومت این است که خود را برای تبدیل جنگ احتمالی به فرصتی تاریخی آماده کند. یکی از مهمترین عناصر جنگ با دشمن استفاده از اصل غافلگیری است و مقاومت حق استفاده از اصل غافلیگری در میدان را برای خود محفوظ می داند. مقاومت به صورت مداوم برای دستیابی به هرگونه تسلیحاتی که پیروزی را در جنگ احتمالی آینده ممکن می سازد تلاش می کند. ما باید برای هرگونه جنگ احتمالی در آینده، اقدامات غافلگیر کننده و تسلیحات پیشرفته داشته باشیم.

سید حسن نصرالله در باره شعار به سوی قدس می رویم و میلیون ها شهید تقدیم می کنیم گفت: این شعار و این گزینه تابع شرایط و تحولات است. اقدامات ترامپ ملت فلسطین را درباره گزینه مقاومت و اینکه هیچ گزینه ای به جز آن برای آزادسازی فلسطین وجود ندارد، متحد کرد.

وی تصریح کرد: مقاومت در لبنان از هر زمان دیگری نیرومندتر است.

در صورت حمله اسرائيل به سوريه، در دفاع از اين كشور ترديد نمی كنيم

شبکه تلویزیونی المیادین در خبری فوری به نقل از سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان اعلام کرد: یمن نیز برای پیوستن به محور مقاومت که از ایران و فلسطین و سوریه و لبنان تشکیل شده اعلام آمادگی کرده است. کسی که داعش را شکست داده است به آسانی می تواند ارتش اسرائیل را نیز شکست دهد. ارتش اسرائیل ضعیف است و قدرت آن با قدرت داعش که شکستش دادیم قابل مقایسه نیست.  اگر حمایت امریکا از داعش نبود ما در مدت زمان کمتری می توانستیم این گروه را شکست دهیم.

نصر الله افزود: حزب الله از نقاط ضعف اسرائیل آگاه است. اگر سراسر جهان اسرائیل را به رسمیت بشناسند ما این کار را نخواهیم کرد. دولت جرج بوش و باراک اوباما و چند کشور اروپایی تلاش کردند با ما ارتباط داشته باشند. ما با برخی از دستگاه های اطلاعاتی اروپایی همکاری اطلاعاتی داشتیم.

وی گفت: چند هفته پیش با بشار اسد دیدار کردم. ما با یک پیروزی بزرگ در سوریه مواجه هستیم، اما پیروزی نهایی نیست. پایان جنگ در سوریه حداقل به یک یا دو سال زمان نیاز دارد. بشار اسد  تا پایان دوره ریاست جمهوری در منصب خود باقی می ماند و ممکن است دوباره خود را برای ریاست جمهوری نامزد کند. خارج شدن حزب الله از سوریه منوط به نتیجه جنگ در این کشور و محقق شدن اهداف ورود به این جنگ و تصمیم کادر رهبری سوریه است. ما با کردهای سوریه در مواردی تماس و ارتباط سیاسی و احیانا میدانی داشته ایم. ما در دفاع از سوریه اگر مورد حمله اسرائیل واقع شود تردید نمی کنیم.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها