جنبش انصارالله يمن: سال گذشته با 46 موشك، عمق عربستان و امارات و مزدورانشان هدف قرار گرفت

جنبش انصارالله يمن: سال گذشته با 46 موشك، عمق عربستان و امارات و مزدورانشان هدف قرار گرفت
پنج‌شنبه 14 دی 1396 - 02:55

جنبش انصارالله یمن روز چهارشنبه اعلام کرد سال 2017 عمق عربستان سعودی و امارات و مقر نظامیانشان در مناطق مختلف  را با  45 فروند موشک هدف قرار داده است.

ستاد تبلیغات جنگ وابسته به جنبش انصارالله یمن در گزارشی حجم عملیات نظامی منحصر به فردی را که این جنبش سال 2017  علیه مواضع عناصر ( به اصطلاح ) ائتلاف تحت فرماندهی عربستان انجام داد منتشر کرد.
در این گزارش آمده است: ارتش و کمیته های مردمی یمن سال دو هزار و هفده 1569 خودرو نظامی، و هشت شناور دریایی دشمن را نابود کردند. نیروی هوایی 29 فروند هواپیما متعلق به ائتلاف را ساقط کرد و یگان موشکی مبارزان یمنی 46 فروند موشک بالستیک در سال گذشته شلیک کرد.
بر اساس این گزارش ، ارتش و کمیته های مردمی یمن هشت دستگاه تانک آبرامز ، 196 دستگاه نفربر زرهی ، 1337 انواع خودرو نظامی متعلق به ائتلاف سعودی را منهدم کردند. نیروی دریایی و دفاع ساحلی مبارزان یمنی نیز هشت شناور نظامی شامل دو قایق جنگی، چهار کشتی جنگی، یک فروند زیردریایی جاسوسی و یک ناوشکن متعلق به متجاوزان را منهدم کردند.
در این گزارش آمده است پدافند هوایی ارتش و کمیته های مردمی یمن 29 فروند هواپیمای متعلق به ائتلاف از جمله دو فروند هواپیمای اف 16 ، یک فروند اف 15 ، یک فروند جنگنده تایفون ، یک فروند بالگرد آپاچی ، یک فروند بالگرد بلک هوک  و همچنین 19 هواپیمای جاسوسی  را سرنگون کردند.
یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن 45 موشک بالستیک را به عمق عربستان و امارات و مقر نظامیان این دو کشور و مزدوران آنان در مناطق مختلف درگیری شلیک کرد. 
بر اساس این گزارش، تک تیراندازان ارتش و کمیته های مردمی یمن نیز سال گذشته توانستند 399 نظامی سعودی و هزار و هشتصد و نود و چهار مزدور سعودی را از پای درآورند.
 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها