تظاهرات هزاران نفر علیه نتانیاهو در تل آویو

تظاهرات هزاران نفر علیه نتانیاهو در تل آویو
يکشنبه 17 دی 1396 - 02:03

هزاران نفر ضد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تل آویو و دیگر شهرهای فلسطین اشغالی تظاهرات کردند.

العالم-فلسطین اشغالی

به گزارش پایگاه اینترنتی تایمز اسرائیل،  حدود 2هزار نفر از ساکنین تل‌آویو شامگاه شنبه در اعتراض به فساد دولتی «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و کابینه‌اش برای ششمین هفته پیاپی به خیابان‌های این شهر آمده و تظاهرات کرد.

در این تظاهرات که در هوایی سرد و مه آلود برگزار شد تظاهرکنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی نتانیاهو را نخست وزیر فاسد خطاب کردند.

این تظاهرات سبب بسته شدن شمار زیادی از خیابانهای مرکزی در تل آویو شد. صدها نفر هم در شهرهای حیفا و عفولا ضد نتانیاهو تظاهرات کردند. 

تظاهرات تل آویو در ششمین هفته پیاپی و در نزدیکی منزل آویچای ماندلبیت دادستان کل اسرائیل برگزار می شود.تظاهرکنندگان وی را به اهمال کاری و روند کند رسیدگی به تحقیقات درباره پرونده فساد نتانیاهو متهم می کنند.

در روز جمعه شبکه تلویزیونی هداشات گزارش داد که پلیس در برنامه خود برای ارائه نظراتش در باره دو پرونده فساد مرتبط با نتانیاهو در هفته های نخست سال جاری میلادی تجدید نظر کرده است.این بیانگر این است که انتظار می رود تحقیقات همچنان ادامه پیدا کند و تا پایان ماه مارس طول بکشد.

نتانیاهو که تلاش می کند هرگونه اتهام فساد ضد خودش را کم اهمیت جلوه دهد، اخیرا در تجمع طرفداران حزب لیکود این تحقیقات را بی معنی نامید. او گفت: این برعهده بازپرس های کشوری است که تصمیم نهایی را در این باره بگیرند.

نتانیاهو همچنین در این تجمع به پلیس حمله کرد و رفتار پلیس با خودش را غیرمنصفانه توصیف کرد.

نتانیاهو متهم به مشارکت در دو پرونده فساد مالی است. در پرونده نخست وی و همسرش سارا متهم  به دریافت هدایای گران قیمت و تجملاتی به ارزش صدها هزار شکل(واحد پول اسرائیل) از ثروتمندان و تجار بزرگ از جمله فردی به نام آرنون میلچان هستند و پرونده دوم نیز شامل رایزنی و مذاکره نتانیاهو با آرنون موزز ناشر روزنامه یدیعوت آحارنوت برای پوشش بهتر اخبار مربوط به کابینه اسرائیل در مقابل اعمال محدودیت برای سایر رسانه های خبری بوده است.

نتانیاهو همه اتهامات مطرح شده را رد کرده است. نتانیاهو و همسرش سارا در خصوص پرونده های فساد مالی چندین بار دیگر مورد بازجویی قرار گرفته اند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها