وزیران خارجه عرب خواستار مقابله با تصمیم آمریکا علیه قدس شدند

وزیران خارجه عرب خواستار مقابله با تصمیم آمریکا علیه قدس شدند
يکشنبه 17 دی 1396 - 07:26

وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: وزیران خارجه اتحادیه عرب در نشست خود در امان پایتخت اردن بر لزوم یافتن مناسب ترین راه برای مقاله با تصمیم آمریکا درباره قدس تاکید کردند.

العالم ـ فلسطین اشغالی 

به گزارش خبرگزاری فلسطینی «معا»، ریاض المالکی بر اهمیت تلاش های طرف فلسطینی برای مراجعه به سازمان ملل و نهادهای حقوقی بین المللی به منظور مقابله با اقدامات کنونی درباره تغییر وضعیت و جایگاه قدس تاکید کرد.
نشست وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب در امان روز شنبه با حضور، عربستان، مصر، اردن، مغرب، امارات و دبیر کل اتحادیه عرب برگزار شد.
المالکی تاکید کرد که وزیران خارجه کشورهای عرب در پیامی واضح و روشن اعلام کردند که اعراب و مسلمانان در باره مساله قدس متحد و یکپارچه و نیز مخالف هرگونه اقدام مغایر با حقوق بین الملل هستند.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه (15 آذر) در اقدامی که سازمان‌های بین‌المللی و کشورهای جهان آن را در تضاد با قطعنامه‌های بین‌المللی دانستند، شهر قدس را به عنوان پایتخت جدید رژیم صهیونیستی معرفی کرد و دستور داد تا سفارت آمریکا به این شهر منتقل شود.
اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی با موجی از اعتراض های مستمر در شماری از کشورهای عربی، اسلامی و غربی همراه شده است.
این در حالی است که به تازگی قطعنامه ای در مجمع عمومی سازمان ملل علیه تصمیم ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی با رای 128 کشور به تصویب رسید. 9 کشور به این قطعنامه رای منفی دادند و 35 کشور نیز از ارائه رای خودداری کردند. 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها