در دیدار مشاور امنیت ملی پاکستان

شمخانی: راهبرد جدید آمریکا موجب افزایش ناامنی و بی ثباتی در جهان است

شمخانی: راهبرد جدید آمریکا موجب افزایش ناامنی و بی ثباتی در جهان است
يکشنبه 17 دی 1396 - 13:09

دبیر شورای عالی امنیت ملی با انتقاد از راهبرد جدید امنیت ملی آمریکا که موجب افزایش ناامنی و بی ثباتی در جهان می شود خاطر نشان کرد: سیاست مزورانه، دوگانه و اختلاف افکنانه آمریکا در قبال کشورهای اسلامی از جمله ایران و پاکستان ایجاب می کند تا ضمن هوشیاری و تمهید اقدامات بازدارنده، همکاری میان کشورهای اسلامی علیه آمریکا گسترش یابد.

العالم- ایران/ سیاسی 

علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی امروزبا سپهبد ناصر خان جنجوعا مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان که به ایران سفر کرده است دیدار و پیرامون همکاری های اقتصادی، سیاسی و امنیتی میان دو کشور گفتگو کرد. 
شمخانی با اشاره به روابط تاریخی و تمدنی و همچنین اشتراکات فراوان فرهنگی و مذهبی میان دو کشور بر اهمیت گسترش مناسبات و همکاری ها دو جانبه در زمینه های مختلف و به ویژه مقابله با تهدیدات مشترک تاکید کرد. 
وی افزود: فعال کردن ساختارهای همکاری دوجانبه و طراحی سازوکارهای مشترک، متناسب با تغییر مولفه های تهدید زا از جمله اقدامات فوری است که باید از سوی دستگاههای ذیربط در دو کشور مورد اهتمام جدی قرار بگیرد.  
دبیر شورای عالی امنیت ملی با انتقاد از راهبرد جدید امنیت ملی آمریکا که موجب افزایش ناامنی و بی ثباتی در جهان می شود خاطر نشان کرد: سیاست مزورانه، دوگانه و اختلاف افکنانه آمریکا در قبال کشورهای اسلامی از جمله ایران و پاکستان ایجاب می کند تا ضمن هوشیاری و تمهید اقدامات بازدارنده، همکاری میان کشورهای اسلامی علیه آمریکا گسترش یابد. 
امیر دریابان شمخانی گفت: پرداختن به مسئله فلسطین به عنوان اولویت اصلی جهان اسلام  یک ضرورت است و ائتلاف هایی که با هزینه کشورهای اسلامی ایجاد شده بایستی معطوف به تحقق آرمان آزادی قدس شریف باشد. 
نماینده مقام معظم رهبری به ضرورت بکارگیری فرصت های متعدد همکاری میان دو کشور به ویژه در مسیر حل موضوعات مرتبط با جهان اسلام از جمله رفع محاصره مردم یمن تاکید کرد و افزود: حمایت از انجام گفتگوهای سیاسی میان یمنی ها و پایان بمباران و محاصره این کشور و امدادرسانی فوری به مردم خواست کشورهای اسلامی و جامعه جهانی است. 
وی با تاکید برلزوم حفظ و صیانت از امنیت پایدار در مرزها و انجام اقدامات مشترک در موضوعاتی مانند مبارزه با ترانزیت مواد مخدر، قاچاق انسان و سلاح و مبارزه با اشرار خاطر نشان کرد: اجازه نخواهیم داد برخی کشورها با ارسال سلاح و اجاره تروریست برای ایجاد ناامنی در مرزها ، روابط میان دو کشور را تحت تاثیر قرار دهند. 
ناصر خان جنجوعا مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان نیز در این دیدار با تاکید بر لزوم هوشیاری کشورهای اسلامی در برابر توطئه های خارجی که با هدف افزایش نزاع میان مسلمانان و کشورهای اسلامی دنبال می شود تصریح کرد: پاکستان همکاری های امنیتی و اقتصادی خود را با جمهوری اسلامی ایران گسترش خواهد داد. 
مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان با اشاره به جایگاه موثر ایران به عنوان کشوری امن ، باثبات و مقتدر درمنطقه شرق آسیا اظهار داشت؛ اسلام آباد از زمینه های جدیدی که برای توسعه همکاری های مشترک اقتصادی، تجاری و بازرگانی  فراهم گردیده استقبال می کند و بر تلاش مشترک برای به فعلیت رساندن گامهای جدید در همکاریهای فی مابین تاکید دارد.

شمخانی در دیدار مشاور امنیت ملی پاکستان اظهار داشت:هیچگاه میان پاکستان وایران تهدید متقابلی وجود نداشته و روابط دو کشور صرفا بر اساس فعال سازی فرصتهای مشترک برای تامین منافع دو ملت دنبال شده است.

وی افزود: بنادر ایران و پاکستان در خلیج فارس و دریای عمان، مکمل یکدیگر بوده و موجب هم افزایی ظرفیت‌های بی شمار اقتصادی برای دو کشور است.اجازه نخواهیم داد برخی کشورها با ارسال سلاح و اجاره تروریست برای ایجاد ناامنی در مرزها ، روابط میان ایران و پاکستان را تحت تاثیر قرار دهند. 
 
مشاور امنیت ملی پاکستان در دیدار با شمخانی گفت: بحرانهای جاری در کشورهای اسلامی ناشی از طرح بلند مدت دشمنان برای از بین بردن زیر ساختها و منابع مالی و انسانی کشورهای اسلامی است
 ایران به عنوان کشوری امن ، باثبات و مقتدر جایگاه موثری در تحولات منطقه شرق آسیا دارد.

 

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها