رئیس شورای عالی سیاسی یمن:

ادامه حملات سعودی به الحدیده، قطع خطوط کشتی‎رانی را به همراه خواهد داشت

ادامه حملات سعودی به الحدیده، قطع خطوط کشتی‎رانی را به همراه خواهد داشت
سه شنبه 19 دی 1396 - 01:09

رئیس شورای عالی سیاسی یمن در دیدار با معاون نماینده سازمان ملل در امور یمن اعلام کرد که اگر حملات ائتلاف سعودی به الحدیده ادامه داشته باشم، خطوط کشتی‌رانی دریای سرخ را خواهیم بست.

العالم-یمن

«صالح الصماد» رئیس شورای عالی سیاسی یمن امروز دوشنبه در دیدار با «معین شریم» معاون نماینده سازمان ملل در امور یمن که روز گذشته(یکشنبه) برای بررسی امکان بازگشت به راه‌حل سیاسی بحران یمن به صنعاء سفر کرده است، اعلام کرد که در صورت ادامه حملات نظامی ائتلاف سعودی به الحدیده و استمرار محاصره آن، به نقطهای غیرقابل بازگشت خواهیم رسید.

وی گفت: در صورتی که حملات دشمن ادامه داشته باشد، وارد گزینه های استراتژیک مانند «قطع خطوط کشتی‌رانی» دریای سرخ خواهیم شد و اگر بمباران الحدیده ادامه داشته باشد، از این گزینهها در مسیر غیرقابل بازگشت استفاده خواهیم کرد؛ به گونه ای که راه حل سیاسی برای همیشه به بن بست کشانده شود.

آقای صماد تصریح کرد: دشمن با کشتی های خود از آب های سرزمینی ما عبور می کنند، در حالی که ملت ما از گرسنگی جان خود را از دست می دهند. وی افزود: اگر می‌خواهند به میز مذاکره برگردیم، ما آماده هستیم.

وی درباره ادعاهای ائتلاف سعودی درباره باز شدن بندر الحدیده گفت: آنها ادعا می کنند که بندر را بازگشایی کردند، اما تاکنون این اتفاق صورت نگرفته است. آنها حتی کشتی ها را از داخل بندر خارج کردند و فرآورده های نفتی در یمن به دلیل محاصره علیه یمن به قیمت های خیالی رسیده است.

معین شریم معاون اسماعیل ولدالشیخ احمد نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن نیز تاکید کرد که حل بحرن یمن تنها باید از راه‌حل سیاسی صورت بگیرد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها