مبدا حمله پهپادها به پایگاه حمیمیم روسیه اعلام شد

 مبدا حمله پهپادها به پایگاه حمیمیم روسیه اعلام شد
چهارشنبه 20 دی 1396 - 10:20

مبدا حملات شماری از هواپیماهای بدون سرنشین به پایگاه نظامی حمیمیم روسیه، مناطق کاهش تنش در ادلب سوریه اعلام شد، مناطقی که بر اساس توافق مذاکرات "آستانه 6" تحت نظارت ترکیه قرار دارد.

العالم ـ سوریه

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مقاله منتشر شده در روزنامه کراسنایا ازووزدا، حمله هواپیماهای بدون سرنشین به پایگاه هوایی حمیمیم در سوریه از منطقه کاهش تنش ها در منطقه جنوب غربی در "ادلب" صورت گرفته است. این روزنامه روز چهارشنبه به نقل از بیانیه رسمی وزارت دفاع روسیه این خبر را منتشر کرد. 

براساس توافق صورت گرفته در مذاکرات "آستانه 6" ایران، روسیه و ترکیه ناظران بر مناطق کاهش تنش در سوریه هستند. بر این اساس ناظران در منطقه کاهش تنش در ادلب سوریه  شامل ایران و روسیه درمناطق تحت کنترل دولت سوریه و ترکیه در مناطق تحت سیطره معارضان است.

در این مقاله آمده است: "هواپیماهای بدون سرنشین از منطقه Muazzara واقع در بخش جنوب غربی منطقه کاهش تنش ها در "ادلب" به پایگاه حمیمیم صورت گرفته است. در این منطقه گویا نظامیان به اصطلاح میانه رو حضور دارند". 
وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که حمله تروریست ها به پایگاه نظامی روسیه در سوریه تلفات جانی و خسارت مالی در برنداشته است.
شنبه شب (16 دی ماه 1396/ششم ماه ژانویه) تلاش تروریست ها با استفاده از پهپاد برای حمله به پایگاه هوایی حمیمیم و بندر طرطوس، مرکز تدارکات نیروی دریایی روسیه با شکست روبرو شد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها