اعتراض روسیه به ترکیه بدنبال حمله پهپادی تروریست ها به پایگاه حمیمیم

اعتراض روسیه به ترکیه بدنبال حمله پهپادی تروریست ها به پایگاه حمیمیم
چهارشنبه 20 دی 1396 - 12:46

با مشخص شدن مبدا حمله پهپادی تروریست ها به پایگاه نظامی حمیمیم روسیه در خاک سوریه، وزارت دفاع مسکو از ستادکل ارتش و سرویس اطلاعاتی ترکیه خواست تا رژیم آتش‌بس در استان ادلب سوریه را با دقت بیشتری کنترل کنند.

العالم ـ اروپا

به گزارش خبرگزاری «اینترفکس»، وزارت دفاع روسیه در نامه هایی خطاب به ستادکل نیروهای مسلح و سازمان اطلاعات ملی ترکیه، به آنها در مورد ضرورت رعایت کامل رژیم آتش بس در منطقه کاهش تنش «ادلب» در خاک سوریه که کنترل آن برعهده آنهاست، تاکید کرد.

براساس توافق صورت گرفته در مذاکرات "آستانه 6" ایران، روسیه و ترکیه ناظران بر مناطق کاهش تنش در سوریه هستند. بر این اساس ناظران در منطقه کاهش تنش در ادلب سوریه  شامل ایران و روسیه درمناطق تحت کنترل دولت سوریه و ترکیه در مناطق تحت سیطره معارضان است.

روزنامه «کراسنا زوزدا» (روزنامه داخلی وزارت دفاع روسیه) با اعلام این مطلب، یادآور شده که بر اساس تحقیقات صورت گرفته، تلاش برای حمله به تاسیسات نظامی روسیه در سوریه در شنبه شب (16 دی ماه 1396/ششم ماه ژانویه) با استفاده از پهپادها توسط نیروهای تروریستی از منطقه کاهش تنش "ادلب" که نیروهای مسلح به اصطلاح "مخالفان میانه رو" در آنجا فعال هستند، صورت گرفته است.

گفته می شود در نامه های ارسال شده به آنکارا، از مقامات نظامی و اطلاعاتی ترکیه خواسته شده تا به طور کامل به تعهدات خویش در قبال تامین رعایت رژیم آتش بس در این منطقه که تحت کنترل آنها قرار دارد، پایبند بوده و عمل کنند.

به گزارش تسنیم، به نوشته این روزنامه، مقامات آگاه در وزارت دفاع روسیه همچنین یادآور شده اند که مسکو تنها بعد از آنکه در مورد شواهد جدی پیرامون چگونگی حمله اخیر به تاسیسات نظامی روسیه در خاک سوریه اطمینان حاصل نمود، با حداکثر شدت لحن، مسئله حمایت تجهیزاتی کشورهای خارجی از تروریستها در سوریه برای فراهم سازی مقدمات حملات پهپادی را مطرح کرده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها