شهادت جوان نیجریه ای در تظاهرات همبستگی با شیخ زکزاکی + تصاویر

شهادت جوان نیجریه ای در تظاهرات همبستگی با شیخ زکزاکی + تصاویر
چهارشنبه 20 دی 1396 - 20:46

پلیس نیجریه به سوی شرکت کنندگان در تظاهرات مسالمت آمیز گسترده شیعیان در ابوجا پایتخت این کشور تیراندازی کرد و بر اثر آن یک جوان شیعه شهید شد.

العالم- نیجریه                         

این تظاهرات در همبستگی با شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه برگزار شد و تظاهرکنندگان آزادی این رهبر معنوی شیعیان نیجریه را خواستار شدند.

صدها نفر از شیعیان نیجریه ای روز چهار شنبه با برپایی تظاهرات مسالمت آمیز آزادی شیخ زکزاکی را خواستار شدند. این رهبر شیعیان نیجریه از سه سال پیش تاکنون در بازداشت دستگاه های امنیتی نیجریه قرار دارد.


بیشتر بخوانید: جان شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه در خطر است + فیلم


منابع محلی اعلام کردند پلیس با گلوله جنگی با شهروندان غیر نظامی شرکت کننده در این تظاهرات برخورد کرد و به سوی آنان تیراندازی کرد.

مقامات نیجریه سه سال پیش رهبر جنبش اسلامی نیجریه را به همراه همسر و صد نفر دیگر بازداشت کردند.

شش نفر از فرزندان این رهبر شیعیان نیجریه در دو حادثه جداگانه به دست نیروهای نیجریه ای شهید شدند.

تصاویر بیشتر

شهادت جوان نیجریه ای در تظاهرات همبستگی با شیخ زکزاکی + تصاویرشهادت جوان نیجریه ای در تظاهرات همبستگی با شیخ زکزاکی + تصاویرشهادت جوان نیجریه ای در تظاهرات همبستگی با شیخ زکزاکی + تصاویرشهادت جوان نیجریه ای در تظاهرات همبستگی با شیخ زکزاکی + تصاویرشهادت جوان نیجریه ای در تظاهرات همبستگی با شیخ زکزاکی + تصاویرشهادت جوان نیجریه ای در تظاهرات همبستگی با شیخ زکزاکی + تصاویرشهادت جوان نیجریه ای در تظاهرات همبستگی با شیخ زکزاکی + تصاویر

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها