هراس صهیونیست‌ها از اسلام‌گراهای مصر

هراس صهیونیست‌ها از اسلام‌گراهای مصر
سه شنبه 2 خرداد 1391 - 15:29

يک روزنامه صهيونيستي با پرداختن به انتخابات رياست جمهوري مصر درباره احتمال پيروزي عبدالمنعم ابوالفتوح، از نامزد‌هاي اسلام‌گراه، اظهار نگراني کرد و عمرو موسي را فرد مناسب براي اسرائيل دانست.

 به گزارش روز سه‌شنبه پايگاه اطلاع رساني شبكه خبري العالم، روزنامه صهيونيستي «يديعوت آحرانوت» در گزارشي به رويكرد سياسي عبدالمنعم ابوالفتوح و عمرو موسي دو تن از نامزدهاي رياست جمهوري مصر پرداخت و نوشت عمرو موسي درباره مسئله فلسطين و اسرائيل طرفدار تشكيل كشور مستقل فلسطيني در چارچوب مرزهاي سال ۱۹۶۷ به پايتختي قدس شرقي است.


اين روزنامه صهيونيستي افزوده است عمرو موسي خواستار خاورميانه عاري از سلاح هسته‌اي از جمله اسرائيل و احترام به همه توافق‌نامه‌هاي بين‌المللي مصر از جمله توافق‌نامه كمپ ديويد است و مناظره تلويزيوني با ابوالفتوح نيز اسرائيل را «دشمن» توصيف نكرد.


آحارانوت در ادامه درباره ابوالفتوح نيز نوشت پزشك ۶۱ ساله در مناظره تلويزيوني اخير خود به شدت عليه اسرائيل موضعگيري كرد و آن را «دشمن» توصيف كرد. او وعده داد كه درباره كمپ ديويد در جهت منافع مردم مصر عمل كند. همچنين اعلام كرد كه هر پنج سال يك بار در توافق‌نامه‌اي امضا شده بازبيني خواهد كرد.


روزنامه صهيونيستي افزود زماني كه توافق‌نامه صدور گاز مصر به اسرائيل لغو شد، ابوالفتوح از جمله افرادي بود كه از اين مسئله استقبال كرد و از آن خرسند شد.


روزنامه پيش‌گفته به نقل از يورام متال، كار‌شناس امور مصر و استاد دانشگاه، نوشت ادامه معاهده كمپ ديويد با وجود عمرو موسي ممكن، اما با وجود ابوالفتوح ناممكن است. از اين رو، در صورت پيروزي عمرو موسي تل آويو بر اين باور است كه چالش دشواري پيش روي خواهد داشت، اما امكان تعامل با قاهره وجود دارد؛ ولي با ابوالفتوح امكان گفت‌و‌گو با قاهره وجود نخواهد داشت.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها