تایمز اسرائیل: انتقال سفارتخانه آمریکا به قدس تا پایان 2019 انجام می‌شود

تایمز اسرائیل: انتقال سفارتخانه آمریکا به قدس تا پایان 2019 انجام می‌شود
جمعه 29 دی 1396 - 12:27

دولت ایالات متحده به ریاست «دونالد ترامپ» در تلاش است با تسریع فرایند انتقال سفارتخانه آمریکا از تل‌آویو به قدس، آن را تا پایان سال 2019 به انجام برساند.

العالم - فلسطین اشغالی

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» به نقل از رسانه‌های آمریکایی، واشنگتن برای سرعت بخشیدن به این فرایند، ساختمان جدیدی برای سفارتخانه در قدس بنا نمی‌کند بلکه یکی از ساختمان‌های کنسولی فعلی در غرب این شهر را به مکان جدید سفارتخانه تبدیل می‌کند.

این ساختمان کنسولگری در محله «آرنونا» و نزدیک خط سبز (مرز تعیین شده در سال 1967) قرار دارد که سال‌ها از آن برای صدور روادید و خدمات کنسولی استفاده می‌شد اما اکنون برای استقرار سفیر، نیاز به تغییرات دارد.

مقامات آمریکایی می‌گویند این تصمیم (انتخاب ساختمان کنسولی فعلی به جای ساخت سفارتخانه جدید) برای کاهش هزینه‌ها و همچنین سریع‌تر آغاز شدن فعالیت «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی، تا سال آینده در قدس است.

این گزارش جدید در حالی است که طی روزهای اخیر اظهارات متناقض زیادی درباره فرایند انتقال سفارت آمریکا توسط مقامات تل‌آویو و واشنگتن منتشر شده است.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه گفته بود انتقال سفارتخانه اگر از همین امروز شروع شود، فقط یک سال طول می‌کشد.

اما ترامپ شامگاه همان روز، در گفت‌وگو با رویترز، ضمن تکذیب اظهارات نتانیاهو، تاکید کرد این فرایند قطعا طی یک سال انجام شدنی نیست.

تمام این‌ها در حالی است که «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا ماه گذشته گفته بود که انتقال سفارتخانه حدود 3 سال به طول می‌انجامد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

آخرین مطالب

پربیننده ترین خبرها