تمجید نماینده سوری از مواضع بشار اسد

تمجید نماینده سوری از مواضع بشار اسد
يکشنبه 28 فروردين 1390 - 16:55

نماينده پارلمان سوريه سخنراني بشار اسد رييس جمهوري اين کشور را مثبت توصيف کرد. "محمد حبش " روز يکشنبه در گفت و گو با شبکه العالم اظهار داشت: بشار اسد مطالبات مردم را کاملا درک کرده و با شفافيت با آنها برخورد مي کند. وي افزود: بشار اسد براي لغو حالت فوق العاده ويافتن يک جايگزين براي حفظ امنيت مردم و کشور به جاي آن ، يک هفته به دولت مهلت داده است

نماینده پارلمان سوریه سخنرانی بشار اسد رییس جمهوری این کشور را مثبت توصیف کرد. "محمد حبش " روز یکشنبه در گفت و گو با شبکه العالم اظهار داشت: بشار اسد مطالبات مردم را کاملا درک کرده و با شفافیت با آنها برخورد می کند. وی افزود: بشار اسد برای لغو حالت فوق العاده ویافتن یک جایگزین برای حفظ امنیت مردم و کشور به جای آن ، یک هفته به دولت مهلت داده است. وی با اشاره به کنترل، حمایت و مجازات وزرا از سوی اسد گفت : هم اکنون شرایط برای انجام اصلاحات گسترده فراهم است . وی گفت: نهادهای امنیتی دریافته اند که چگونه با تظاهرکنندگان برخورد کرده و امنیت آنها را تامین کنند، بدون اینکه برخوردی با تظاهرکنندگان داشته باشند .

هزاران فلسطینی روز اسیر را در غزه گرامی داشتند

هزاران فلسطینی روز اسیر را در غزه گرامی داشتند
دوشنبه 29 فروردين 1390 - 10:08

هزاران فلسطيني امروز يکشنبه روز اسير را در نوار غزه با حضور نمايندگان گروهها و جنبشهاي مقاومت در حالي گرامي داشتند که بيش از 6 هزار اسير فلسطيني در اعتراض به اقدامات سرکوبگرانه فزاينده رژيم اشغالگر به اعتصاب غذاي يک روزه دست زده اند.

تحصن کنندگان تاکید کردند که انتخاب 17 آوریل به عنوان روز اسیر به هیچ وجه به معنی فراموش کردن اسیران در روزهای دیگر نیست. آنها همچنین بر پایبندی خود به مساله اسیران در طول سال تا آزادی آنان از اسارت رژیم اشغالگر تاکید کردند.

 

 محمود حسین از نزدیکان تَیسیر البردینی که در اسارت رژیم صهیونیستی است پس از شرکت در مجلس ختم پدر این اسیر به خبرنگار العالم گفت: لحظاتی از درد و اندوه را در نبود تیسیر تجربه می کنیم اما درد بزرگتر اسارت وی دردست رژیم جلاد صهیونیستی است.

 

 جلال البردینی برادر تیسیر نیز به خبرنگار العالم گفت: ای کاش تیسیر در کنار ما بود زیرا رساندن خبر فوت پدر به وی در حالی که در اسارت بسر می برد برای او بسیار دردآور خواهد بود.

 

 از سویی دیگر، عبدالله قندیل سخنگوی جمعیت اسیران و آزاد شدگان "واعد" در مصاحبه با العالم تصریح کرد: روند اعتصاب های غذا در روزهای آینده تحول بزرگی ایجاد خواهد کرد چون نقض های حقوق بشر و جنایات صهیونیست ها ضد اسیران فلسطینی را بیش از پیش افشا می کند.

 

 عطا الله ابو السبح وزیر امور اسیران و آزاد شدگان در دولت غزه نیز گفت: از همه گروههای فلسطینی می خواهیم برای آزادی اسیران فلسطینی به هر نحو ممکن حتی اگر با ربودن نظامیان رژیم اشغالگر باشد؛ تلاش کنند.

پربیننده ترین خبرها