طرح "اسرائیل بزرگ" به دست مقاومت منتفی شد

طرح
جمعه 5 خرداد 1391 - 16:16

دبيرکل حزب الله لبنان با اشاره به دستاوردهاي بزرگ مقاومت در منطقه، منتفي شدن موضوع اسرائيل بزرگ و طرح آمريکايي اسرائيلي در منطقه را از دستاورهاي مهم مقاومت دانست.

به گزارش روز جمعه پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، "سید حسن نصرالله" عصر جمعه در مراسمی که به مناسبت آزاد سازی جنوب از دست رژیم اشغالگر برگزار شد، تأکید کرد: امام موسی صدر هنگامی که به لبنان آمد، از همان آغاز تأکید کرد که ما خواستار حضور ارتش در مرزها هستیم و می خواهیم جوانان جنوب مسلح شوند ولی دولت در آن زمان به این درخواست پاسخ نداد و در دنیای دیگری سیر می کرد .. آن دولت از جنوب لبنان دفاع نکرد، بنابراین  جوانان به این مأموریت همت گماردند.

مقاومت مردمی چگونه آغاز شد

سید حسن نصرالله در این همایش که به صورت زنده از شبکه العالم پخش شد، تأکید کرد: امام موسی صدر مجبور شد در آن زمان نیروهای مقاومت لبنان را تشکیل دهد، و از مردم بخواهد برای دفاع از خود سلاح خریداری کنند .. مقاومت مردمی از زمانی آغاز شد که لبنانی ها مجبور شدند سلاح بخرند و به دلیل نبودن حاکمیت ملی، خودشان به وظیفه دفاع عمل کنند.

سید حسن نصرالله از مقاومت بعنوان یک دستاورد یاد کرد و گفت: همه ما می دانیم که آمریکا طرحی را برای منطقه و مقاومت دارد، ولی مقاومت طرح آمریکایی اسرائیلی را در سطح منطقه ناکام گذاشت، و منطقه را وارد مرحله ای جدید کرد.

سید حسن نصرالله تأکید کرد: بازسازی منازل در نوار مرزی بیانگر اعتماد بزرگ مردم به وجود امنیت و حمایت است، و اینکه اسرائیل جرأت حمله به لبنان و لبنانی ها را ندارد.

سید حسن نصرالله گفت: امروزه در مرزها کسی صهیونیستها را با سنگ و یا گلوله هدف قرار نمی دهد، بلکه به رژیم اشغالگر وعده می دهند که همه مواضع این رژیم را با موشک هدف قرار دهند.

منتفی شدن موضوع اسرائیل بزرگ

وی با اشاره به ارتباط بزرگ دستاورهای مقاومت لبنان و مقاومت فلسطین گفت: اگر کشورهای عربی و جامعه جهانی حمایت می کردند، مقاومت دستاوردهای بسیاری محقق می کرد، ولی از مهمترین دستاوردهای مقاومت آن است که اسرائیل مجبور شد در کرانه باختری دیوار بسازد به صورتیکه موضوع اسرائیل بزرگ منتفی شد و این درحالی است که این دیوارها نیز آنها را در امان نگه نمی دارد.

دبیرکل حزب الله لبنان به اشاره به دو دستگی ها در باره سلاح مقاومت، گفت: با وجود همه توطئه ها مقاومت توانست این دستاوردها را محقق سازد.

سید حسن نصرالله گفت: آیا سلاح های دیگر دستاوردهایی در هشتم یا چهاردهم مارس داشت .. همگان سلاح دارند ولی این سلاح ها در بازدارندگی بی اثر بوده و هیچ دستاوردی را این زمینه محقق نکرده است.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: هر کسی که بخواهد برای مقابله با دشمن سلاح حمل کند می توانیم با او همه امکانات لازم را برای ایجاد یک راهبرد دفاعی متحد کنیم.

سید حسن نصرالله گفت: منطق می گوید که به دلیل وجود بی نظمی در سلاح باید این امر در چارچوب ارتش، ملت و مقاومت سازماندهی شود .. باید بین معادله حمایت از کشور در برابر اسرائیل و معادله حمایت از ثبات و امنیت داخلی تفاوت قائل شویم .. منطق و تجربه ما بر اساس مسائل تاریخی و واقعیتها و اوضاع لبنان استوار است.

سید حسن نصرالله تأکید کرد: ما مسئولیت حمایت از امنیت کشور را نداریم، و ما جایگزین حکومت نیستیم و طرحی از آن به شمار نمی آییم.

سید حسن نصرالله تأکید کرد: سلاح مقاومت برای حمایت از یک گروه یا طایفه نیست .. بلکه این سلاح برای حمایت از کشور در برابر اسرائیل است،  و مسئولیت حمایت از مردم در داخل برعهده دولت است.

دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: باید به ارتش و نیروهای امنیتی همه توانایی ها و اختیارات را داد تا از درگیری های داخلی در لبنان جلوگیری شود.

سید حسن نصرالله با هشدار درباره برخی فتنه انگیزی های داخلی در لبنان، اظهار داشت: فتنه انگیزی طایفه ای و مذهبی بسیار بسیار خطرناک است.

آمادگی حزب الله برای گفت وگو بدون پیش شرط

سید حسن نصرالله گفت: حزب الله با همکاری امنیتی (دولت) با سی آی ای مخالف است و دولت در این زمینه مسئول است.

سید حسن نصرالله با درخواست برای آزادی بازداشت شدگان اسلامگرا گفت: ادامه بازداشت این افراد بدون محاکمه و مسئول معرفی کردن شیعیان در این ماجرا ظلم است.

دبیرکل حزب الله لبنان با اعلام آمادگی برای از سرگیری گفت و گوهای داخلی اظهار داشت: ما آماده ایم بدون هیچ شرطی گفت و گو کنیم .. ولی کسی که برای گفت و گو خواستار استعفای دولت باشد، به دنبال گفت و گو نیست بلکه خواستار قدرت است.

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها