فرانسه ایران را به نقض قطعنامه 2231 متهم کرد

فرانسه ایران را به نقض قطعنامه 2231 متهم کرد
دوشنبه 2 بهمن 1396 - 13:16

فرانسه ایران را به علت موشک‌های بالستیک به نقض قطعنامه شورای امنیت متهم کرد.

العالم ـ اروپا

فرانسه ایران را به نقض قطعنامه 2231  شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص موشک های بالستیک، متهم کرد.

به گزارش فارس، شبکه خبری العربیه با انتشار این خبر افزود که این اتهام در راستای موشک‌های بالستیک ایران به این کشور وارد شده است.

در این قطعنامه بر این موضوع تأکید شده است که ایران نباید هیچگونه فعالیتی در ارتباط با موشک‌های بالستیک طراحی‌شده با قابلیت حمل تسلیحات هسته‌ای به انجام رساند. در این دوران ایران نمی‌تواند موشک‌های بالستیک را نیز آزمایش کند.

اصلی‌ترین ویژگی قطعنامه 2231 آن است که به‌موجب ماده 25 منشور ملل متحد زمینه‌های لازم برای تابعیت‌پذیری ایران از مفاد قطعنامه را فراهم می‌سازد. دومین ویژگی آن است که توافق هسته‌ای موسوم به برجام را به‌عنوان بخشی از واقعیت‌های قطعنامه جدید منعکس می‌سازد. در چنین شرایطی است که کشورهای اروپایی، روسیه و چین تمایلی به پذیرش برجام به‌گونه مستقل و در چارچوب مجالس ملی نشان نمی‌دهند. آنان بر این اعتقادند که برجام و قطعنامه 2231 مسئولیت‌هایی را برای ایران ایجاد کرده و این مسئولیت‌ها می‌تواند محدودیت‌های راهبردی جدیدی را در نقش‌یابی منطقه‌ای ایران به‌وجود آورد.

ایران همواره تاکید کرده است ارتباطی میان برنامه موشکی و توافق نامه هسته ای وجود ندارد، طرف غربی سعی می کند با ایجاد ارتباط میان این دو در اجرای برجام کارشکنی کند.

مقامات ایران بارها تاکید کردند صنایع دفاعی ایران هرگز قابل مذاکره و بررسی نیستند و فضای آن با فضای توافق هسته ای متفاوت است

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها