رویتزر خبر داد؛

وعده اردوغان به ماکرون برای کاستن از تلفات انسانی در عملیات شاخه زیتون

وعده اردوغان به ماکرون برای کاستن از تلفات انسانی در عملیات شاخه زیتون
سه شنبه 3 بهمن 1396 - 23:07

روسای جمهور ترکیه و فرانسه در گفت‌‌وگو باهم آخرین تحولات منطقه به ویژه شمال سوریه را ارزیابی کردند.

العالم - ترکیه

در حالی که عملیات ترکیه در شمال سوریه چهارمین روز خود را می‌گذارند، منابع مطلع می‌گویند که رئیس جمهور ترکیه به همتای فرانسوی خود درباره اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از تلفات غیرنظامیان در شمال سوریه وعده‌هایی داده است.

خبرگزاری «رویترز» به نقل از منابع نزدیک به «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه گزارش داد که اردوغان به «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه گفته است که آنکارا هر گونه اقدام‌ لازم را بکار بسته تا مانع تلفات انسانی در «عفرین» واقع در شمال سوریه شود.

منابع مطلع همچنین گفتند که این دو رئیس جمهور توافق کردند درباره تلاش برای حل موضوع سوریه و تبادل اطلاعات پیرامون عملیات ترکیه باهم در ارتباط نزدیک باشند.

دفتر ریاست جمهوری فرانسه  نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد : «در حالی که رئیس جمهور  دغدغه‌های امنیتی ترکیه را به رسمیت می‌شناسد، به همتای ترکیه‌ای خود از نگرانی در مورد عملیات نظامی این کشو  در عفرین خبر داد.»

این در حالی است که منابع محلی از کشته شدن سومین نظامی ترکیه در جریان عملیات نظامی «شاخه زیتون» در شمال سوریه خبر می‌دهند.

شبکه «سی‌ان‌ان ترک» به نقل از وزارت خارجه ترکیه گزارش داد که در جریان چهارمین روز عملیات عفرین، 2 نظامی دیگر کشته شده و تعداد تلفات این کشور از ابتدای عملیات به سه نفر رسید.

6400  نظامی ترکیه تا کنون در جریان این عملیات در خاک سوریه حضور داشته و با ورود به 70 روستا، شبه‌نظامیان کُرد را از بین بردند.

این نیروها گستره عملیات خود را به شهر «اعزاز» در شرق عفرین و استان حلب افزایش دادند.

دولت ترکیه که از چندین ماه قبل تهدید به اجرای عملیات نظامی جدید در شمال سوریه علیه شبه‌نظامیان کُرد در این منطقه می‌کرد، بعد از اعلام تصمیم آمریکا برای ایجاد ارتش کُردی 30هزار نفری در سوریه، مجاب به آغاز آن شد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها