ارتش ترکیه اعلام کرد؛

712 شبه‌نظامی کُرد در عملیات شاخه زیتون کشته شدند/ تداوم راکت پراکنی از عفرین به ترکیه

712 شبه‌نظامی کُرد در عملیات شاخه زیتون کشته شدند/ تداوم راکت پراکنی از عفرین به ترکیه
چهارشنبه 11 بهمن 1396 - 13:23

ارتش ترکیه اعلام کرد از ابتدای عملیات شاخه زیتون، ۷۱۲ شبه‌نظامی کُرد از پای درآمدند اما هنوز شلیک راکت از عفرین به جنوب ترکیه ادامه دارد.

العالم - سوریه

ستادکل ارتش ترکیه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد بیش از 700 شبه‌نظامی کُرد در جریان عملیات «شاخه زیتون» در عفرین تا کنون ازبین رفته‌اند.

در بیانیه ارتش ترکیه آمده است: طی درگیری‌های روز گذشته در شمال سوریه، حداقل 63 تروریست عضو گروه‌های کُردی از پای درآمدند که درپی آن، آمار تلفات شبه‌نظامیان نیروهای دموکراتیک سوریه (س.د.ف) به 712 نفر افزایش یافت.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» در جریان حملات هوایی شب گذشته 22 هدف تعیین شده از شبه‌نظامیان کُرد در عفرین نابود شد.

نیروهای مسلح ترکیه همچنین از شلیک شدن 2 راکت به منطقه «ریحانلی» در استان «ختای» توسط یگان‌های مدافع خلق (ی.پ.گ) در عفرین، خبر می‌دهند.

به نوشته روزنامه «دیلی صاباح» این راکت‌ها به یک خانه مسکونی برخورد کرده که درپی آن 2 نفر مجروح شدند.

دولت ترکیه که از چندین ماه قبل تهدید به اجرای عملیات نظامی جدید در شمال سوریه علیه شبه‌نظامیان کُرد در این منطقه می‌کرد، بعد از اعلام تصمیم آمریکا برای ایجاد ارتش کُردی 30هزار نفری در سوریه، مجاب به آغاز آن شد.

ترکیه، حمله به عفرین در حلب در شمال غرب سوریه را از 16 ژانویه آغاز کرد؛ زمانیکه با توپخانه مواضع نیروهای کُرد در ریف حلب شمالی و غربی را هدف گرفت. 

روز شنبه 20 ژانویه 2018 (30 دی ماه 96)، ترکیه روستاهای اطراف شهر عفرین در 60 کیلومتری شمال غرب حلب را گلوله باران کرد و همان روز ستاد مشترک ارتش ترکیه ساعت 17، رسما از آغاز عملیات به نام «شاخه زیتون» خبر داد و گفت که هدف این عملیات، برقراری امنیت در مرز و منطقه و نابود کردن تروریست‌های پ.ک.ک است.

دمشق نیز پیشتر با انتشار بیانیه‌ای هرگونه اقدام نظامی ترکیه و نقض حریم سوریه را محکوم کرده و به آنکارا هشدار داده بود.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها