رئیس جمهور: محیط زیست و سلامت مردم باید اولویت اصلی باشد / خودروهای فرسوده باید بطور کامل از رده خارج شوند

رئیس جمهور: محیط زیست و سلامت مردم باید اولویت اصلی باشد / خودروهای فرسوده باید بطور کامل از رده خارج شوند
دوشنبه 16 بهمن 1396 - 11:04

رئیس جمهور، توسعه حمل و نقل عمومی و کنترل تردد انواع خودروها را عامل مهمی در بهبود محیط زیست دانست و با تاکید بر اینکه طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل گام بزرگ دولت برای بهبود محیط زیست است، اظهارداشت: رفاه و آلودگی هوا همراه با صنعتی شدن است اما محیط زیست و سلامت مردم باید اولویت اصلی باشد.

العالم - ایران / سیاسی

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه پس ازشرکت و سخنرانی درهمایش طرح های نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای، درون شهری و اشتغال زایی از نمایشگاه نمونه خودروهای تولید داخل و دستاوردهای نوسازی حمل و نقل جاده ای بازدید کرد.

روحانی در حاشیه بازدید از این نمایشگاه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: پایه اصلی طرح نوسازی خودروها به صنعت داخلی باز می گردد.

وی ادامه داد: نمونه های خوبی از کامیون و کامیونت تولید شده در این نمایشگاه وجود دارد که مشابه مدل های مورد استفاده در دنیا است، گرچه بخشی به صورت سی کی دی (قطعات وارداتی نیمه سوار شده یا قطعاتی که مونتاژ اولیه شده‌اند) وارد می شود ولی بخش دیگر در داخل تولید می شود و این خودروها با تجهیزاتی که دارد موجب راحتی و اطمینان رانندگان در جاده هاخواهد شد.

رییس جمهوری یادآور شد: با افزایش میزان تولید کامیون و کامیونت برای نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای قطعا در کاهش قیمت اثرگذار خواهد بود و تضمینی است تا بتوانیم بخشی که خرید خارجی دارند بانک مرکزی آن را محقق کند.

روحانی همچنین گفت: در این طرح 50 درصد قیمت توسط خریداران پرداخت می شود که 20 درصد آن به صورت نقدی و 30 درصد تسهیلات بانکی است که در مدت سه الی چهار سال باید خودروهای فرسوده خارج شوند.

وی با یادآوری این که برخی از کامیون هایی که در جاده ها تردد می کنند عمر بالای 70 سال دارند، یادآور شد: به گفته یکی از رانندگان که در برون شهری رانندگی می کند برخی از خودروهای فرسوده در 100 کیلومتر 65 لیتر گازوئیل مصرف می کنند که در صورت جایگزینی آن با خودروهای جدید این میزان به 25 لیتر کاهش می یابد.

رییس جمهوری با بیان این که کمک دولت در این طرح از محل صرفه جویی است، گفت: طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای طرح خوبی برای محیط زیست و امن تر شدن جاده ها و برای مردم، رانندگان و شرکت های حمل و نقل مبارک است.

روحانی اضافه کرد اجرای این طرح باعث ارتقای جایگاه کشور در بخش حمل و نقل بین المللی می شود و با افزایش تولید امیدواریم بسیاری از محصولات که در داخل کشور مصرف می شود، صادرات هم داشته باشیم.

وی ادامه داد: این طرح همچنین موجب اشتغال و بهتر شدن محیط زیست و نجات جان مردم از آلودگی هوا می شود و دولت دوازدهم تمام تلاش خود را برای اجرای آن می کند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها