آذری جهرمی: سراسر ایران زیر پوشش نسلهای سوم و چهارم تلفن همراه قرار گرفت

آذری جهرمی: سراسر ایران زیر پوشش نسلهای سوم و چهارم تلفن همراه قرار گرفت
دوشنبه 16 بهمن 1396 - 12:39

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز از کنار مضجع نورانی امام رضا(ع) سراسر ایران و هزار و 246 شهر در سطح کشور زیر پوشش خدمات نسلهای سوم و چهارم تلفن همراه قرار گرفت.

العالم ـ ایران ـ اقتصادی

محمدجواد آذری جهرمی روز دوشنبه در مراسم بهره برداری از 727 پروژه مخابراتی خراسان رضوی در محل استانداری این استان در مشهد که و ارتباط از طریق ویدئوکنفرانس با سایر نقاط کشور، افزود: همزمان با این خدمت، دولت توجه ویژه ای به مناطق کم برخوردار داشته و بر این اساس تا پایان اسفند امسال هزار و 330 پروژه نیز در مناطق روستایی خراسان رضوی به شبکه ارتباطی همراه اول، رایتل و ایرانسل دسترسی پیدا می کنند. 
وی ادامه داد: امروز 455 روستا در خراسان رضوی به شبکه ارتباطی همراه اول، رایتل و ایرانسل در قالب افتتاح 727 پروژه مخابراتی دسترسی یافتند. این اپراتورها تا پایان امسال به 805 روستای باقییمانده در این استان خواهند رسید و روستائیان از خدمات ارتباطی آنها بهره مند می شوند. 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای نخستین بار مشهد بعد از تهران در حوزه فناوری و محیط زیست مورد توجه دولت قرار گرفته زیرا مردم در عرصه فناوری ارتباطات و جهش فرکانسها نگران سلامتی خود هستند بنابراین ساماندهی دکلهای مخابراتی در مشهد به نتایج خوبی رسیده و آزمایشها در این خصوص موفق بوده است. 
وی افزود: با پایش سطح امواج و زیباسازی شهر مشهد سلامت مردم را تضمین می کنیم و دیگر امواج موبایل برای شهروندان مضر نخواهد بود. در این راستا دکلهای مخابراتی هم زیبایی بصری دارند و هم فاقد زیان برای سلامتی مردم هستند. 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: هچنین پس از تهران تا 27 اردیبهشت سال آتی پارک فناوری در مشهد به منظور توانمندسازی شرکتهای نوپا و اشتغالزایی برای فعالان عرصه ارتباطات راه اندازی می شود. تاکنون ساختمان این پارک تحویل شده و مقدمات کار برای راه اندازی آن در دست انجام است. 
وی گفت: کسب و کارهای نوپا می توانند با سرمایه گذاری پنج میلیارد ریال وارد این کار شده و با 50 میلیارد ریال دستاورد از پارک فناوری خارج شوند. وظیفه این پارک ارائه خدمات و تسهیلات از جنس کسب و کارهای نوپاست و می تواند شرکتهای خدماتی را تقویت کند تا نقش خوبی در اقتصاد و اشتغال داشته باشند. 
به گزارش ایرنا، آذری جهرمی افزود: فروردین امسال 19 تفاهمنامه در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی و توسعه کسب و کار با صاحبان شرکتها در خراسان رضوی امضا و منجر به اجرای 45 پروژه در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات میان استانداری، دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی شد. 
وی ادامه داد: سرمایه گذاری این پروژه ها در مجموع 550 میلیارد ریال بود که با اجرایی شدن آنها برای 20 هزار و 500 نفر فرصت اشتغال فراهم شده است. 
727 پروژه مخابراتی خراسان رضوی با سرمایه گذاری سه هزار و 900 میلیارد ریال به بهره برداری رسید. 

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها