هشدار تیلرسون به روسیه درباره انتخابات آمریکا

هشدار تیلرسون به روسیه درباره انتخابات آمریکا
چهارشنبه 18 بهمن 1396 - 11:59

وزیر خارجه آمریکا در مورد دخالت احتمالی روسیه در انتخابات میان دوره ای ۲۰۱۸ این کشور هشدار داد.

العالم - آمریکا

«رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا که در سفر دوره ای در آمریکای لاتین بسر می برد اعلام کرد روسیه در صورتی که در انتخابات میاندوره ای ۲۰۱۸ آمریکا دخالت کند، باید پیامدهای آن را بپذیرد.

وی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت: روسها راههای زیادی برای دخالت در انتخابات دارند و ابزارهای بسیاری وجود دارد که آنها می توانند از آن استفاده کنند.

تیلرسون افزود: چند انتخابات مهم امسال در این نیمکره برگزار می شود که با انتخابات میاندوره ای آمریکا در سال ۲۰۱۸ پایان خواهد یافت.

وی خطاب به روسیه تاکید کرد: اگر گمان می کنید آنچه را که انجام می دهید ما نمی بینیم، در اشتباهید و باید کارهایتان را متوقف کنید. در غیر اینصورت باید متحمل پیامدهای آن شوید.

وزیر امور خارجه آمریکا با این حال اذعان کرد که اگر مسکو تصمیم بگیرد در یک انتخابات دخالت کند، جلوگیری از آن کار بسیار سختی است. ماه گذشته، مایک پمپئو رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) هشدار داده بود احتمال می دهد روسیه تلاش کند در انتخابات ۲۰۱۸ آمریکا دخالت کند.

آژانسهای اطلاعاتی آمریکا مدعی اند روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ دخالت کرده است. گفتنی است انتخابات میاندوره ای آمریکا در نوامبر سال جاری میلادی برگزار خواهد شد.

مهر

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها