وزیر اقتصاد: برای مبارزه با فساد باید ملاحظه و اغماض کنار گذاشته شود

وزیر اقتصاد: برای مبارزه با فساد باید ملاحظه و اغماض کنار گذاشته شود
چهارشنبه 18 بهمن 1396 - 21:33

وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه حراست‏ ها باید برای برخورد با فساد هرگونه ملاحظه و اغماض را کنار بگذارند، گفت: برای سختی‏ ها و جنگ مردم را می‏ خواهیم و ولی نعمت خود می ‏دانیم اما موقعی که بحث رعایت حقوق آنها می‏شود اهمال می کنیم.

العالم ـ ایران ـ اقتصادی

به گزارش چهارشنبه تارنمای وزارت اموراقتصادی و دارایی، مسعود کرباسیان در چهارمین نشست شورای هماهنگی حراست های وابسته و تابع وزارت امور اقتصادی و دارایی افزود: امنیت اقتصادی با رشد سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار اتفاق می‏افتد.
کرباسیان توجه به انتظارات بحق مردم برای ارتقای قابل توجه رفاه اجتماعی را لازم دانست و تصریح کرد: ما کشور ثروتمندی داریم و از این ثروت‏ ها باید برای ایجاد منابع مالی و تامین توقع رفاه و آسایش در خور مردم استفاده کنیم.
وزیر اقتصاد با اشاره به گزارش مدیران حراست‏ ها از اقدامات انجام شده، بیان کرد: حراست‏ ها به صورت تخصصی به حوزه‏ گلوگاه‏ های مفسده و آسیب ورود کرده ‏اند و کارهای ارزنده‏ای صورت گرفته است اما نباید به این مقدار بسنده کنید.
کرباسیان تاکید کرد «باید ابعاد تخصصی این اقدامات را با رویکرد پیشگیرانه گسترش و راهکارهای لازم ارایه کنید».
در برخورد با فساد بدون اغماض و ملاحظه
وزیر اقتصاد و دارایی افزود: حراست باید از نیروهای ارزشمند و دارای استعداد صیانت کند و برای رشد و ارتقای جایگاه آنان همت گمارد و از سوی دیگر مراقبت کند افراد بی لیاقت و ناتوان براساس سفارش در مصدر امور قرار نگیرند. 
کرباسیان تاکید کرد حراست‏ ها باید برای محافظت از برخی مدیران ارزشمند که به ناحق مورد تهمت و افترا قرار می‏گیرند، اقدامات مؤثری انجام دهند.
وی گفت: حراست‏ ها باید برای برخورد با فساد هرگونه ملاحظه و اغماض را کنار بگذارند.
وزیر اقتصاد اضافه کرد: زمینه ‏های مفسده اداری و مالی باید برطرف شود. باید کاری کرد که موقعیت فساد فراهم نشود.
وی گفت: ما باید چرخش مدیران و مسئولیت‏ ها را مهم می دانیم و انتظار می‏رود در این فرآیند برای رشد زنان در سطوح مدیریتی سهم بیشتری قائل شویم.
کرباسیان این پرسش را مطرح کرد که چرا به جوانان اعتماد نمی‏ کنیم و مقررات دست و پا گیری وجود دارد که اجازه نمی‏دهد جوانان مسئولیت‏ های مهم را بر عهده بگیرند.
«به صراحت می‏گویم حراست باید استعدادهای مدیریتی جوان را شناسایی و معرفی کند».
دولت الکترونیک 
وزیر اقتصاد با بر شمردن اهمیت دولت الکترونیک و نقش آن در افزایش بهره‏ وری و جلوگیری از مفاسد گفت: وزارت اقتصاد به همه اطلاعات و سیستم‏ ها مانند مالیاتی، گمرکی، بانکی، بیمه، حسابرسی و بازار سرمایه دسترسی دارد و همه اینها هر بهانه‏ ای را برای اهمال در مقابله با فساد از ما می‏گیرد. باید توجه داشت حساسیت شفاف سازی در بازار سرمایه از سایر بازارها بیشتر است.
کرباسیان بیان داشت: چاره کار این است که پیگیری شود، دولت الکترونیک و سامانه‏ های بانک اطلاعاتی بدرستی به سرانجام برسد و قابل بهره ‏برداری باشد.
وزیر اقتصاد افزود: حراست‏ ها باید حقوق شهروندی را با همه توان پاس بدارند؛ زیرا همانگونه که حضرت امام خمینی (ره) فرمودند، مردم ولی نعمت ما به شمار می روند.
کرباسیان اضافه کرد: برای سختی‏ ها و جنگ مردم را می‏خواهیم و ولی نعمت خود می‏دانیم ولی موقعی که بحث رعایت حقوق آنها می‏شود اهمال می‏کنیم، این پذیرفتنی نیست و باید همه را پاسخگوی حقوق شهروندی مردم کنیم.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها