جنبش نُجَباء: هنوز با آمریکا تسویه‌حساب نکرده‌ایم

جنبش نُجَباء: هنوز با آمریکا تسویه‌حساب نکرده‌ایم
پنج‌شنبه 19 بهمن 1396 - 14:10

مسؤول بلندپايه جنبش نُجَباء ضمن تأکید بر اهتمام مقاومت اسلامی به حفظ آرامش، امنیت و استقلال عراق، تصریح کرد: هرگز جنایت‌های ایالات‌متحده در کشورمان را فراموش نخواهیم کرد و هنوز با آمریکا تسویه‌حساب نکرده‌ایم.

العالم - عراق

رئیس شورای مدیریت دفاتر نمایندگی مقاومت اسلامى نُجَباء در گفتگوی زنده تلویزیونی با شبکه «الفرات»، ضمن اعلام حمایت رسمی از درخواست دولت عراق مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از این کشور، خواستار تعیین یک برنامه دقیق از جانب بغداد جهت تحقق این مطالبه ملی شد.

«نصر الشمری» در پاسخ به این شبهه که هم‌ اکنون با شکست داعش دیگر ضرورتی برای ادامه فعالیت گروه‌های مقاومت وجود ندارد، به تداوم تهدیدات این گروه تروریستی ـ تکفیری و همچنین ادامه اشغالگری آمریکایی‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر نیروهای آمریکایی در اقلیم کردستان که بخشی از خاک عراق و خارج از سیطره دولت مرکزی است، حضور دارند.

وی در ادامه گفت: قبل از اشغال موصل توسط داعش، افزون بر 5600 آمریکایی از جمله کارمندان و پرسنل حراست سفارت آمریکا در بغداد حضور داشتند، ولی هنگامی که سه استان عراق به اشغال داعش درآمد حتی یک گلوله هم به‌سمت آن‌ها شلیک نکردند! از سال 2014 تا 2016، بالغ بر 3700 سرباز به این نیروها افزوده شد و در حال حاضر بیش از 9 هزار سرباز آمریکایی در خاک عراق به‌سر می‌برند.

این فرمانده سازمان بسیج مردمى (الحشد الشعبی) اضافه کرد: 13 پایگاه مشترک آمریکایی در شمال، مرکز و غرب عراق وجود دارند که از این تعداد، 4 پایگاه در مرز سوریه برپا شده و 2600 سرباز آمریکایی در آن‌ها مستقر هستند.

الشمری در این گفتگوی زنده تلویزیونی ضمن تأکید بر اهتمام مقاومت اسلامی نُجَباء به حفظ آرامش، امنیت و استقلال عراق، تصریح کرد: حساب ما با آمریکا هنوز تسویه نشده و نخواهد شد و هرگز جنایت‌های ایالات‌متحده در کشورمان را فراموش نخواهیم کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها