آغاز عملیات گسترده ارتش یمن و انصارالله در الجوف

آغاز عملیات گسترده ارتش یمن و انصارالله در الجوف
جمعه 20 بهمن 1396 - 01:37

ارتش و کمیته‎های مردمی یمن عملیات گسترده‎ای را در منطقه الجوف آغاز کرده اند.

العالم-یمن

به گزارش المیادین، ارتش یمن و کمیتههای مردمی وابسته به انصارالله، کنترل دشت سلبه، بلندی های راهبردی حبش و منطقه التباب در مجاورت آن را در استان الجوف به دست گرفتند.

بر اساس این گزارش، نیروهای یمنی همچنین بر تعدادی از مناطق ناحیه خب و الشعف استان الجوف در شمال شرق یمن مسلط شدند.

خبر دیگر از استان الجوف اینکه، جنگنده‌های سعودی روز پنجشنبه منزل مسکونی علی بن حسین بن عشال در منطقه سلبه شهرستان خب و الشعف استان الجوف را بمباران کردند.

شبکه خبری المسیره گزارش داد که در این حمله هوایی، 7 نفر از شهروندان یمنی از یک خانواده از جمله زن و کودک به شهادت رسیدند.

تجاوزات عربستان سعودی و ائتلاف آن علیه یمن به بهانه بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی، بیش از دو سال و نیم است که ادامه دارد و طی این مدت بیش از 36 هزار نفر از مردم یمن کشته و دهها هزار نفر دیگر زخمی شده‌اند.

از سوی دیگر، خبرنگار العالم روز پنجشنبه به نقل از یک منبع نظامی یمنی گزارش داد که سرگرد «نافع جراد» معروف به «ابوعقبه» فرمانده گردان دوم تیپ اول مزدوران سعودی در عملیات ویژه ارتش و کمیته های مردمی در بخش «خب و الشعف» در استان الجوف کشته شد.

وی افزود: سرهنگ «هیکل حنتف» فرمانده تیپ یکم مزدوران سعودی در عملیات ارتش و کمیته های مردمی یمن در جبهه الیتمه در بخش «خب و الشعف» در استان الجوف کشته و رئیس عملیات این تیپ به شدت زخمی شد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها