قطر: اوضاع غزه خطرناک است و می‌تواند منجر به جنگ شود

قطر: اوضاع غزه خطرناک است و می‌تواند منجر به جنگ شود
جمعه 20 بهمن 1396 - 16:11

فرستاده قطر به نوار غزه تاکید کرد که اوضاع غزه خطرناک است و می تواند منجر به وقوع جنگ با رژیم صهیونیستی شود.

العالم - فلسطین اشغالی

تسنیم -- محمد عمادی در گفت‌وگو با "آسوشیتد پرس" از جامعه بین المللی خواست که کمک های خود را به باریکه غزه ارسال کنند. وی ابراز امیدواری کرد که کمک مالی 9 میلیون دلاری قطر به غزه، کشورهای دیگر را هم به کمک رسانی به این منطقه تشویق کند.

قرار است عمادی نیمه دوم ماه فوریه جاری برای پیگیری دستورات امیر قطر در زمینه کمک رسانی به نوار غزه به این منطقه سفر کند.

در همین راستا، امیر قطر دیروز پنجشنبه در تماس تلفنی با "اسماعیل هنیه" رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی "حماس"، وعده اعطای کمک های فوری به نوار غزه را داد. امیر قطر در این تماس تلفنی به هنیه وعده تداوم حمایت های قطر از ملت فلسطین و تداوم اجرای پروژه های بازسازی این منطقه و نیز تلاش برای تامین سوخت مورد نیاز بخش های مختلف را داد.

هنیه هم در این تماس تلفنی "شیخ تمیم بن حمد آل ثانی" را در جریان اوضاع انسانی ناگوار ساکنان غزه در سایه تداوم محاصره و کمبود مواد سوختی که باعث تعطیلی چندین بیمارستان و درمانگاه شده است، قرار داد. رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس نیز ضمن تقدیر و تشکر از امیر قطر به خاطر کمک های دائمی این کشور به ملت فلسطین، از توجه وی به ندای کمک خواهی ساکنان غزه قدردانی کرد.

از سوی دیگر، روزنامه "العرب" قطر اعلام کرد که امیر قطر وعده اعطای کمک های فوری به ارزش 9 میلیون دلار به نوار غزه را داده است و این کمک ها شامل دارو، تجهیزات پزشکی، مواد غذایی و سوختی مورد نیاز براز فعالیت موتور برق های بیمارستان های غزه است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها