نماینده سوریه: آمريكا نود درصد رقه را نابود كرده است

نماینده سوریه: آمريكا نود درصد رقه را نابود كرده است
پنج‌شنبه 26 بهمن 1396 - 05:41

بشار جعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل روز چهارشنبه در نشست شورای امنیت این سازمان گفت به اصطلاح ائتلاف آمریکایی مبارزه با تروریست های صهیونیستی-وهابی داعش عمدا بیش از نود درصد شهر رقه در سوریه را نابود کرده است.

العالم - سوریه

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک از واشنگتن، جعفری در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت ائتلاف به سرکردگی آمریکا نه تنها نود درصد شهر رقه را از بین برده است بلکه حتی به تعهدات خود مبنی بر خنثی کردن مین ها و تله های انفجاری باقی مانده از داعش نیز پایبند نبوده است.

اظهارات جعفری به دنبال بیانیه گروه موسوم به ناظر حقوق بشر سوریه در دوازدهم فوریه صورت می گیرد که در آن گفته شده بود مین های زمینی باقی مانده از تروریست های داعش در شهر رقه دست کم صدها نفر از جمله صد و پنجاه کودک را کشته یا زخمی کرده است.

بر اساس این گزارش تعداد قربانیان مین های برجای مانده از داعش قطعا بیش از این آمار است چرا که تعداد افرادی که پیش از رسیدن به بیمارستان بر اثر انفجار مین جان خود را از دست داده اند  و مواردی که اصولا گزارش نشده اند بیش از آمار موجود در گزارش های رسمی است.

پیش از آزادسازی رقه در اکتبر 2017 به وسیله نیروهای تحت فرمان آمریکا، تروریست های داعش صدها مین ضد نفر، تله های انفجاری و وسایل انفجاری دست ساز در این شهر کار گذاشتند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها