حکم دادگاه استیناف آمریکا علیه فرمان مهاجرتی ترامپ

حکم دادگاه استیناف آمریکا علیه فرمان مهاجرتی ترامپ
جمعه 27 بهمن 1396 - 08:03

یک دادگاه استیناف فدرال آمریکا فرمان دونالد ترامپ برای منع سفر شهروندان ایران، لیبی، سومالی، سوریه، یمن و چاد را ناقض قانون اساسی آمریکا و تبعیض‌ علیه یک دین دانست.

العالم - آمریکا

بر اساس حکم دادگاه استیناف ناحیه چهارم آمریکا مستقر در ریچموند ویرجینیا، فرمان منع سفر رئیس‌جمهور آمریکا علیه شش کشور اسلامی، علیه پیروان یک دین تبعیض اعمال می‌کند.

در حکم این دادگاه آمریکایی تاکید شده که اظهارات ترامپ علیه مسلمانان، از جمله در زمان کارزار انتخاباتی، حاکی از آن است که فرمان ضد مهاجرتی او با اهداف تبعیض‌آمیز صادر شده است.

حکم دادگاه استیناف ویرجینیا در حالی صادر شده که در آخرین ماه سال 2017 میلادی، دادگاه استیناف فدرال در کالیفرنیا، فرمان مهاجرتی ترامپ را ناقض قوانین مهاجرتی آمریکا دانسته بود.

فرمان منع سفر ترامپ که در حال اجرا شدن است، سومین فرمان او است. دادگاه‌های فدرال پیشتر مانع از اجرای دو فرمان ضد مهاجرتی رئیس‌جمهور آمریکا شده بودند.

فرمان سوم ترامپ با حکم دیوان عالی آمریکا در حال اجرا است. احکام صادر شده از سوی دادگاه های استیناف فعلا مانع از اجرای آن نمی‌شود. 

به گزارش فارس؛ دیوان عالی آمریکا از آوریل بررسی احکام دادگاه‌های استیناف را آغاز و طبق برآوردها تا ماه ژوئن نظر قطعی خود را اعلام می‌کند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها