شرط ورود ارتش سوریه به عفرین

شرط ورود ارتش سوریه به عفرین
جمعه 27 بهمن 1396 - 10:50

شبکه خبری «روسیا الیوم» پنجشنبه شب به نقل از منبع آگاه گزارش داد: ارتش سوریه درخواست کردها را برای ورود به عفرین در شمال غرب این کشور تا پیش از تحویل سلاح آنها رد کرده است.

العالم - سوریه

یک منبع نظامی که خواست نامش فاش نشود در این باره گفته است: فرماندهان سوری ورود ارتش سوریه به عفرین را مشروط به تحویل سلاح یگان های مدافعان خلق به دولت سوریه کرده اند.

این منبع در ادامه گفت: این موضوع با پاسخ منفی طرف کردی روبه رو شده و به این ترتیب، دوطرف (یگان های مدافع خلق و دولت مرکزی سوریه) به توافقی برای استقرار نیروهای نظامی دمشق در عفرین نرسیده اند.

این خبر درحالی منتشر می شود که پنجشنبه شب برخی منابع عربی اعلام کردند که یگان های مدافع خلق با دولت مرکزی برای ورود ارتش سوریه به عفرین به توافق رسیده اند.

«سیبان حمو» فرمانده کل یگان های مدافع خلق، پیشتر ورود ارتش سوریه را به عفرین برای مقابله با حملات ارتش ترکیه به این منطقه دور از انتظار ندانسته بود.

حکومت خود مختار کردها ششم بهمن ماه گذشته نیز در بیانیه ای خواستار کمک دمشق به عفرین در برابر حملات آنکارا به این منطقه شده بود.

عملیات شاخه زیتون ترکیه از 20 ژانویه 2018 (30 دی ماه 96) در منطقه عفرین واقع در شمال غربی سوریه آغاز شد.

دولت آنکار مدعی است، هدف از این عملیات، نابودی تروریست‌های حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک)، حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (پ.ی.د)، یگان‌های مدافع خلق سوریه (ی.پ.گ)، و داعش در عفرین و نجات مردم این مناطق از ظلم تروریست‌ها می باشد، اظهاراتی که همواره از سوی مقام های کرد سوری رد شده است.

ایرنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها