سفیر کویت در سازمان ملل: می خواهیم روابط با ایران را گسترش دهیم

سفیر کویت در سازمان ملل: می خواهیم روابط با ایران را گسترش دهیم
شنبه 28 بهمن 1396 - 09:49

سفیر و نماینده دائم کویت در سازمان ملل متحد، با اظهار امیدواری در خصوص گسترش روابط کشورش با ایران گفت: برای پایان دادن به بحران های منطقه ای باید روابط عالی داشته باشیم.

العالم ـ آسیا

منصور العتیبی روز شنبه ایران را کشوری همسایه، مسلمان و بزرگ در منطقه دانست و افزود: ایران و کویت به صورت تاریخی یک روابط خوبی داشته اند و ما می خواهیم این روابط خوب ادامه داشته باشد. 
وی اضافه کرد: در منطقه ما بحران های زیادی وجود دارد که برای پایان دادن به آن، باید با یکدیگر روابط عالی داشته باشیم.
نماینده دائم کویت در سازمان ملل متحد اضافه کرد: همانگونه که می دانید ما نه فقط همسایه هستیم بلکه ما هر دو عضو سازمان همکاری اسلامی، جنبش عدم تعهد و همچنین گروه 77 هستیم و زمینه های متعددی برای همکاری نزدیک با ایران داریم. 
اظهارات العتیبی در حالی انجام می شود که مقامات آمریکا تلاش دارند تا روابط ایران با کشورهای منطقه را ناشایست و ثبات زدا جلوه دهند.
وزیر خارجه آمریکا هم در نشست بازسازی عراق که در کویت برگزار شد، سعی کرد تا عراق را از همکاری با ایران برحذر دارد.
رئیس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل متحد اظهار کرد: ما معتقدیم به عنوان کشورهای منطقه باید به منافع یکدیگر احترام بگذاریم و با یکدیگر در موضوعات امنیتی و ثبات آفرینی در منطقه کار کنیم.
به گزارش ایرنا، العتیبی با بیان اینکه موضع اساسی در روابط کشورها عدم دخالت در امور داخلی است، گفت: ما می خواهیم هیچ کشوری نخواسته باشد در در امور داخلی دیگر کشورها دخالت کند. ایران هم اعلام کرده که اجازه نمی دهد کسی در روابطش با کشورها دخالت کند. 
نماینده دائم کویت در سازمان ملل متحد تاکید کرد: ما امیدواریم روابط ما همچنان عادی و رو به رشد ادامه یابد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها