در دیدار با علی اکبر ولایتی؛

سید عمار حکیم: ایران در مبارزه با تروریسم به معنای واقعی کلمه در کنار عراق بود

سید عمار حکیم: ایران در مبارزه با تروریسم به معنای واقعی کلمه در کنار عراق بود
شنبه 28 بهمن 1396 - 09:54

مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری در سفر خود به عراق با «سید عمار حکیم» رئیس جریان حکمت ملی دیدار و گفت‌وگو کرد.

العالم _ عراق

 «علی اکبر ولایتی» مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری در سفر به عراق به دیدار رئیس جریان حکمت ملی عراق رفت.

دفتر رسانه‌ای جریان حکمت ملی در تهران با انتشار این خبر نوشت: در این دیدار آخرین تحولات سیاسی منطقه و روابط میان عراق و جمهوری اسلامی ایران و راه‌های تحکیم آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتخابات پارلمانی عراق از دیگر محورهای مطرح شده در این دیدار بود و حکیم با اشاره به تغییر رویکرد گروه‌های سیاسی از موضع‌گیری‌های فرقه‌ای به شعارهای ملی، برای آینده‌ بهتر عراق ابراز امیدواری کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه عراق خواستار ارتباط بهتر با همسایگان خود به ویژه ایران است، گفت: ایران در مبارزه با تروریسم به معنای واقعی کلمه در کنار عراق ایستادگی کرده است.

رئیس جریان حکمت ملی عراق همچنین در این دیدار مجددا دعوت خود از کشورهای منطقه برای گفتمان در راستای پایان دادن به تیرگی روابط را تکرار کرد.

مشاور بین‌الملل مقام معظم رهبری به منظور گفت‌وگو با مسئولان عراقی روز پنج شنبه عازم این کشور شد. این سفر به دعوت رئیس مجمع تقریب وحدت اسلامی عراق انجام شد.

وی در این سفر ضمن حضور در برنامه تاسیس مجمع تقریب وحدت اسلامی عراق، با مسئولان عالی رتبه عراقی در خصوص روابط فیمابین دو کشور و همچنین آخرین تحولات منطقه‌ای به بحث و گفت‌وگو پرداخت.

 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها