بیانیه الحشد الشعبی درباره شهادت تعدادی از نیروهایش در کرکوک

بیانیه الحشد الشعبی درباره شهادت تعدادی از نیروهایش در کرکوک
دوشنبه 30 بهمن 1396 - 15:04

مدیریت اطلاع رسانی الحشد الشعبی با صدور بیانیه درباره شهادت جمعی از نیروهای خود در کرکوک توضیح داد.

العالم - عراق

به گزارش خبرنگار العالم در عراق مدیریت اطلاع رسانی الحشد الشعبی در این بیانیه گفت: "نیروهای ویژه الحشد الشعبی از چند روز قبل عملیاتی را برای دستگیر کردن تعدادی از تروریست های و هسته های خفته این گروه در الحویجه آغاز کرده است."

در این بیانیه تصریح شده است که نیروهای ویژه الحشد الشعبی طی چند روز عملیات دستاوردهای قابل توجهی داشته است و در این مدت 8 بار دست به عملیات زده و تعداد زیادی از تروریست ها از جمله شماری از سرکرده های آنها را دستگیر کرده است. اما دیشب در کمین گروهی از تروریست ها که لباس نظامی به تن داشتند گرفتار شد و پس از درگیری شدید و خونین دو ساعته سرانجام نیروهای الحشد الشعبی وارد منطقه شده و پس از هلاکت شمار زیادی از تروریست ها آنها را عقب راندند. اما از آنجا که تعداد مهاجمان بسیار بیشتر بود و با توجه به شرایط آب و هوایی نامساعد، 27 نفر از نیروهای ویژه الحشد الشعبی در این نبرد به شهادت رسیدند.

در این بیانیه آمده است: الحشد الشعبی در عین اینکه افتخار می کند که نیروهای خود را در راه تأمین امنیت عراق تقدیم کرده است بر ضرورت همکاری و همبستگی برای پاکسازی مناطق آزادشده از وجود تروریست ها تأکید می کند و از اهالی می خواهد برای پاکسازی تمام مناطق آزادشده همکاری کنند.

فالح الفياض رييس هیئت بسیج مردمی عراق درباره کمین داعش ضد این نیروی عراقی در منطقه السعدونیه در بخش الحویجه در استان کرکوک گفت که انتقام خون شهیدان قهرمان این حادثه، ادامه پیمان و حرکت در مسیر آنان و اجرای فتوای جهاد کفایی است.

208

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها