نام پاکستان به فهرست کشورهای حامی تروریسم اضافه شد

نام پاکستان به فهرست کشورهای حامی تروریسم اضافه شد
شنبه 5 اسفند 1396 - 11:34

گروه ویژه اقدام مالی یا FATF که مقر آن درپاریس است پس از یک هفته رایزنی‌ها سرانجام تصمیم گرفت نام پاکستان را به فهرست کشورهای حامیان مالی تروریسم اضافه کند.

العالم _ آسیا

گروه ویژه اقدام مالی یا FATF که مقر آن در پاریس است پس از یک هفته رایزنی‌ها سرانجام تصمیم گرفت نام پاکستان را به فهرست کشورهای حامیان مالی تروریسم اضافه کند.

این تصمیم با فشارهای آمریکا انجام شده ومقامات پاکستانی به شدن نسبت به این موضوع معترض هستند.

پیش بینی می‌شود با اقدام اخیر آمریکا روابط اسلام‌آباد- واشنگتن تیره تر شود و سرمایه گذاری خارجی در این در پاکستان هم با نوسان منفی مواجه خواهد شد.

پیش ازاین گفته شده بود که چین، ترکیه وعربستان سعودی با جا گرفتن نام پاکستان دراین فهرست مخالف هستند.

حدود سه سال پیش نیز یکبار نام پاکستان در این فهرست قرار گرفته بود.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که «مفتاح اسماعیل» مشاور امور اقتصادی نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: با اضافه شدن نام پاکستان به لیست کشورهای حامی مالی تروریسم هیچ مشکل اقتصادی برای اسلام‌آباد پیش نخواهد آمد و این اقدام تأثیری روی سرمایه‌گذاری خارجی ندارد.

خرم دستگیر خان وزیر دفاع پاکستان در یک کنفرانس خبری گفت: هنوز زود است که درباره قرار گرفتن نام پاکستان در لیست حامیان مالی تروریسم اظهار نظر کنیم سازمان جهانی نظارت از پولشویی موضوع را با دقت بیشتری بررسی خواهد کرد.

محمد فیصل سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان نیز گفت: قرار دادن نام پاکستان در لیست کشورهای حامی مالی تروریست‌ها تصمیم یکجانیه آمریکا است و برای مواجه با این اقدام آمادگی کامل داریم.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها