هیلی: رای‌گیری درباره سوریه نشان می دهد که روسیه وجدان دارد یا نه

هیلی: رای‌گیری درباره سوریه نشان می دهد که روسیه وجدان دارد یا نه
شنبه 5 اسفند 1396 - 21:38

نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل در سخنانی گفت امروز با رای‌گیری در شورای امنیت درباره سوریه خواهیم دید که آیا روسیه وجدان دارد یا نه.

العالم ـ آمریکا

"نیکی هیلی" نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد گفت امروز با رای گیری در شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد سوریه خواهیم دید که آیا مسکو وجدان دارد یا نه!.

روز گذشته برای دومین بار رای‌گیری درباره نسخه اصلاح‌شده پیش‌نویس قطعنامه‌ای برای برقراری آتش‌بس انسانی در سوریه به‌ویژه در غوطه شرقی به مدت 30 روز به تاخیر افتاد.

گفته می شود در جلسه دیروز نمایندگان کشورهای عضو در شورای امنیت به مدت دو ساعت پشت درهای بسته درباره آتش‌‌بس در غوطه شرقی رایزنی می‌کردند.

گزارش‌های رسانه‌ای حاکی‌ست که به دلیل اختلافات بین کشورهای عضو در شورای امنیت جلسه رای‌گیری درباره این پیش‌نویس به امروز- شنبه- موکول شده است.

مطابق اعلام رسانه ها قرار بود رای گیری در باره آتش‌‌بس در غوطه شرقی امروز ساعت 20و 30 دقیقه به وقت تهران انجام بگیرد.

به گزارش تسنیم، مسکو در جریان نشست روز پنجشنبه این شورا خواستار اصلاحاتی درباره پیش‌نویس قطعنامه ارائه شده از سوی کویت و سوئد شده بود.

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه، روز گذشته از طرف‌های خارجی ذی‌نفوذ بر عناصر مسلحِ مستقر در غوطه خواست تا تضمین‌هایی درباره پایبندی این شورشیان به آتش‌بس بدهند.

غوطه شرقی دمشق طی روزهای اخیر شاهد تشدید درگیری‌ها میان ارتش سوریه و عناصر شورشی است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها