دیدار ظریف با رئیس و اعضای مجمع پارلمانی بوسنی و هرزگوین

دیدار ظریف با رئیس و اعضای مجمع پارلمانی بوسنی و هرزگوین
جمعه 11 اسفند 1396 - 19:50

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با رئیس و چند تن از اعضای مجمع پارلمانی بوسنی و هرزگوین دیدار و گفتگو کرد.

العالم _ اروپا

 وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه دیدار خود از بوسنی و هرزگوین با آقای اوگنین تادیچ رییس مجمع پارلمانی این کشور دیدار و گفتگو کرد. 

در این دیدار آقای تادیچ ضمن خوشامدگویی به دکتر ظریف گفت: افتخار داشتم در سال 2016 به ایران سفر کنم و میهمان آقای دکتر لاریجانی باشم و خاطرات و دستاوردهای خوبی از آن سفر دارم و از نزدیک دوستی مردم ایران با ملت بوسنی را احساس کردم. 

وزیر امور خارجه کشورمان هم با ابلاغ سلام گرم رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سفر بسیار پر باری داشتیم و تجار و کارآفرینان دو کشور دیدارهای کاری بسیار خوبی با هم داشتند. ایشان افزود: علاقمند تداوم ثبات و دوستی در بوسنی هستیم و خواستار همکاری با همه اقوام در بوسنی و هرزگوین هستیم. 

ظریف با اشاره به اینکه روابط دو ملت و روابط فرهنگی ما بسیار قدیمی و  مستحکم است افزود: آماده گسترش روابط در همه زمینه ها هستیم و در این زمینه هیچ محدودیتی نداریم.

گسترش روابط پارلمانی، افزایش تبادلات مردمی بویژه در حوزه گردشگری، گسترش روابط اقتصادی و تجاری، تسهیلات روادیدی از دیگر موضوعات مورد گفتگو در این دیدار بود.

تبادل نظر در خصوص مسائل منطقه ای و بین المللی و لزوم همکاری برای مبارزه همه جانبه با تروریسم و افراط گرایی از دیگر مباحث مطرح شد در این گفتگو بود.

در این دیدار همچنین نمایندگان "مجلسین نمایندگان و اقوام" بوسنی بطور جداگانه ضمن خوشامدگویی به وزیر امور خارجه آمادگی و حمایت مجالس این کشور را از گسترش روابط با ایران در همه زمینه ها و سطوح اعلام کردند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

آخرین مطالب

پربیننده ترین خبرها