بازتاب سفر رییس فیفا به تهران

بازتاب سفر رییس فیفا به تهران
شنبه 12 اسفند 1396 - 11:52

سفر رییس فیفا به تهران به دنبال انفعال کنفدراسیون فوتبال آسیا در برابر ادعای سعودی ها در خصوص نبود امنیت در ایران و رای به بازی تیم های دو کشور در زمین بی طرف، بازتاب جهانی داشته است.

العالم ـ ایران ـ ورزشی 

جیانی اینفانتینو، رییس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) در سفرش به ایران با دکتر حسن روحانی رییس جمهور، وزیر ورزش و جوانان و رییس و مقامات فدراسیون فوتبال ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

رسانه‌های معتبر جهان از جمله دی ولت آلمان، بی بی سی، دیلی میل، گاردین و نیویورک تایمز با پوشش آن چه که در تهران اتفاق افتاد از تلاش اینفانتینو برای حل دو مساله بعد از ملاقات با سران ورزشی و مقامات عالی رتبه ایران خبر دادند.

به گزارش ایسنا، موضوع اصلی که با درخواست ایران روبرو بوده، پرونده ایران و عربستان است که در یکی، دو سال گذشته با انفعال کنفدراسیون فوتبال آسیا به ادعای سعودی‌ها مبنی بر نبود امنیت در ایران و البته عدم رایزنی کافی از سوی سران فدراسیون فوتبال ایران بی نتیجه‌ بوده است و در حال‌ حاضر بالاترین مقام فوتبالی جهان با این چالش اساسی روبرو شده که پرونده بازی‌های ایران و عربستان و نمایندگان این دو کشور خیلی زود رفع شود تا به جای بازی در زمین بی طرف دو کشور بتوانند در خانه میزبان باشند.

دومین چالش این بار از سوی رییس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) مطرح شده است، بحث ورود خانواده‌ها به ورزشگاه هاست. این بحثی است که از دوره قبل یعنی حضور سپ بلاتر مطرح شده و در آن نیز بر لزوم ورود خانواده‌ها و زنان به ورزشگاه‌های ایران تاکید شده است.

پیش از این سپ بلاتر رییس سابق فیفا از موضع تند استفاده و عنوان کرده بود که این وضع نباید ادامه‌ داشته باشد اما در حال‌ حاضر جیانی اینفانتینو برای مذاکره و تغییر وضعیت با دیپلماسی دیگری وارد گفت‌وگو با سران ورزش ایران شده است.

اینفانتینو در ویدئویی که در تلویزیون فیفا منتشر شده نیز تاکید کرده که با مذاکره این موضوع قابل حل است و ابراز امیدواری کرده که به زودی این مهم حل شود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها