سی‌ان‌ان گزارش داد؛

ترامپ، بوش را مسخره و از مادام‌العمر شدن ریاست جمهوری دفاع کرد!

ترامپ، بوش را مسخره و از مادام‌العمر شدن ریاست جمهوری دفاع کرد!
يکشنبه 13 اسفند 1396 - 09:45

رئیس‌جمهور آمریکا در اظهارنظری ضمن حمایت از برداشته شدن محدودیت دوره ریاست جمهوری در چین گفت: «شاید ما هم یک روز این کار را امتحان بکنیم».

العالم _ آمریکا

در ادامه اظهارنظرهای جنجالی رئیس‌جمهور آمریکا، او سخنانی تمسخرآمیز درباره سلف جمهوریخواه خودش گفت و نظری جنجالی درباره مادام العمر شدن ریاست جمهوری در این کشور مطرح کرد.

به گزارش سی‌ان‌ان، رئیس‌جمهور آمریکا در جریان جلسه‌ای با حضور تامین کنندگان مالی حزب جمهوریخواه در فلوریدا که در پشت درهای بسته برگزار شد، اظهاراتی علیه «جورج بوش پسر» و جنگ سال 2003 عراق مطرح کرد.

این اولین باری نیست که دونالد ترامپ علیه جنگ سال 2003 عراق و مواضع رئیس‌جمهور وقت آمریکا اظهارنظر می‌کند و او در جریان کارزار انتخاباتی سال 2016 بارها بوش را به باد انتقاد گرفته بود.

او در تازه ترین اظهاراتش در این باره گفت: «ببینید ما(دولت و نظام سیاسی آمریکا) مثل احمق‌های جهان هستیم چون ما برای مدت‌های طولانی سیاستمدارانی بد برای اداره امور کشور داشتیم».

 ترامپ با اشاره به جنگ سال 2003 عراق و با لحنی تمسخرآمیز خطاب به سلف جمهوریخواه خود تصریح کرد: «ببینید این بوش بود یک نابغه واقعی بله این بوش بود(که جنگ عراق را آغاز کرد). خوب دیدید که چه اطلاعاتی شگفت آور(درباره وجود سلاح‌های کشتارجمعی در عراق) توسط سازمان‌های اطلاعاتی بزرگ ما وجود داشت».

اشاره ترامپ به ادعاهای مقام‌های وقت دولت آمریکا درباره وجود سلاح‌های کشتارجمعی در عراق و بهانه کردن آن برای حمله غیرقانونی به این کشور است.

به گزارش سی‌ان‎ان، رئیس‌جمهور آمریکا به موضوع رفع محدودیت دو دوره ریاست جمهوری در چین پرداخت و از احتمال «مادام العمر شدن» ریاست جمهوری در آمریکا سخن گفت.

ششم اسفند ماه بود که کمیته مرکزی حزب کمونیست چین پیشنهاد داد جمله‌ای که دوره ریاست جمهوری و معاون رئیس جمهور را به دو دوره محدود می‌کند، از قانون اساسی حذف شود.

قانون اساسی کنونی چین در سال 1982 در پنجمین کنگره ملی خلق تدوین شد و در سال‌های 1988، 1993 و سال 1999 و در نهایت سال 2004 تغییراتی در آن ایجاد شد(جزئیات بیشتر).

دونالد ترامپ با اشاره به این موضوع گفت: «او(شی جینپینگ) اکنون مادام العمر رئیس‌جمهور(چین) است باید بگویم که او شخصی عالی است. ببینید که او قادر به انجام چنین کاری شده است. فکر می‌کنم که این عالی است و شاید ما یک روزی این کار را امتحان بکنیم(مادام العمر کردن ریاست جمهوری در آمریکا را امتحان بکنیم)».

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها