در آستانه اعلام شد؛

نشست سران ایران، روسیه و ترکیه 15 فروردین در استانبول

نشست سران ایران، روسیه و ترکیه 15 فروردین در استانبول
جمعه 25 اسفند 1396 - 12:13

وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه در نشست آستانه توافق کردند که نشست سران سه کشور ضامن روند آستانه 15 فروردین (4 آوریل) در استانبول برگزار شود.

العالم _ ترکیه

محمدجواد ظریف، سرگئی لاوروف و مولود چاووش اوغلو وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و جمهوری ترکیه امروز (جمعه) پس از پایان نشست وزرای خارجه سه کشور در آستانه درباره سوریه در بیانیه‌ای با اعلام اینکه مناقشه سوریه راه‌حل نظامی ندارد، در بیانیه‌ای بر ادامه تلاش‌ها برای تقویت آتش‌بس و همچنین تشکیل کمیته قانون اساسی تأکید کردند.

براساس توافق وزرای خارجه مقرر شد نشست آتی سران سه کشور ایران، روسیه و ترکیه  4 آوریل 2018 (15 فروردین 1397) در استانبول ترکیه برگزار شود.

بر همین اساس حسن روحانی، ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان روسای جمهور 3 کشور در استانبول ترکیه گردهم می‌آیند.

ظریف، لاوروف و چاووش اوغلو همچنین توافق کردند که نشست بین‌المللی بلندپایۀ بعدی دربارۀ سوریه در اواسط ماه می 2018 در آستانه برگزار شود.

وزرای خارجه 3 کشور امروز در این بیانیه مشترک تأکید کردند که فرایند آستانه و دستاوردهای آن به ابزاری مؤثر در کمک به صلح و ثبات در سوریه تبدیل شده  و  عزم مشترک خود مبنی بر ادامۀ تلاش‌های هماهنگ به منظور حصول اطمینان از بازگشت‌ناپذیری روند کاهش خشونت در عرصۀ میدانی را ابراز داشتند.

 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها