فراخوان تظاهرات عليه امارات در جنوب یمن

فراخوان تظاهرات عليه امارات در جنوب یمن
دوشنبه 28 اسفند 1396 - 01:38

فعالان و اهالی استان تعز با صدور فراخوانی، خواستار برگزاری تظاهرات در نهم مارس (دوشنبه) در رد «اشغالگری» امارات و حمایت از رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن شدند.

العالم-یمن

فعالان شبکههای اجتماعی در استان تعز از اهالی این استان خواسته‌‏اند که در تظاهرات روز دوشنبه (۹ مارس) در حمایت از عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن و رد «اشغالگری» امارات در جنوب یمن شرکت کنند.

درخواست فعالان شبکه های اجتماعی شامل سه نکته است که اولین آن پایان اشغالگری امارات در یمن و سپس بازگشت مشروعیت منصور هادی است. درخواست سوم فعالان پایان جنگ و کشتار است.

به گزارش پایگاه خبری الخلیج الجدید، فعالان شبکه های اجتماعی در تعز در درخواستهای خود بر «رد سیاست احمقانه امارات و اشغالگری اراضی، بنادر و جزایر یمن و تشکیل شبه نظامیان تروریسم برای مقابله با ارتش ملی و تقسیم یمن» تاکید کرده و خواستار تظاهرات گسترده در روز دوشنبه (فردا) در خیابان جمال واقع در مرکز شهر تعز شدند.

فعالان همچنین خواستار بازگشت «مشروعیت» منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن که به ریاض فرار کرده است، شدهاند. آنها در درخواست خود نوشتهاند که تظاهرات فردا در «مخالفت با منع بازگشت هادی به عدن و رد رفتارهای تند کشورهای عضو ائتلاف سعودی علیه این مشروعیت» است.

درخواست سوم فعالان نیز در «رد بازیافت زباله های نظام مخلوع و توهین به رخته شدن خون نظامیان یمنی آن است».

گمانهزنیها درباره بازداشت «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن طی ماههای اخیر در پی کشته شدن علی عبدالله صالح رئیس جمهور پیشین یمن و پس از آن تشدید درگیریها در عدن بالا گرفت تا اینکه «صلاح الصیادی» وزیر مشاور دولت مستعفی یمن اخیرا از زندانی شدن منصور هادی پرده برداشته است.

وزیر مشاور دولت مستعفی یمن ضمن ابراز نگرانی درباره وضعیت عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری فراری و مستعفی این کشور گفت که  هادی هم اکنون تحت اقامت اجباری در «ریاض» قرار دارد.

این در واقع اولین اعتراف یک مسئول ارشد دولت مستعفی یمن درباره اقامت اجباری منصور هادی در ریاض است، در حالی که فعالان یمنی پیش از این به صورت گستردهای در شبکه های اجتماعی به این موضوع پرداخته بودند.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها