بازگشت صنعت نفت ایران به مسیر پیشرفت پس از تحریم

بازگشت صنعت نفت ایران به مسیر پیشرفت پس از تحریم
دوشنبه 28 اسفند 1396 - 15:27

وزیر نفت در پیام تبریک نوروز سال 97 گفته است، صنعت نفت پس از سالهای تنگنا و تحریم، چند سالی است که دوباره در مسیر پیشرفت و تعالی قرار گرفته است.

العالم ـ ایران ـ اقتصادی

به گزارش وزارت نفت، بیژن زنگنه در این پیام افزوده است، کارهای فراوانی در چندسال گذشته در صنعت نفت ایران آغاز شده که در اینجا بنا ندارم به بازگویی آنها دست بزنم، اما همین قدر کافیست که همه‌ ذینفعان صنعت نفت ایران -که بی‌گمان یکایک ملت بزرگ ایرانند- می‌دانند صنعت نفت ما از پس سال‎های تنگنا و تحریم، چندسالی است که دوباره در مسیر پیشرفت و تعالی قرار دارد.
در ادامه این پیام آمده، صنعت نفت ایران در آستانه سالی تازه قرار دارد. به فضل الهی و به برکت دستان پرتوان همه شما- از زن و مرد- سال 96 را با کوله‎باری تازه از تجربه و انباشت دانش پشت سر گذاشته‌ایم.
زنگنه در این پیام خاطر نشان کرده که از مجموعه اهداف ما، امروز دو هدف بیش از سایرین خودنمایی می‌کند؛ نخست توسعه صنعت نفت که خود مبنا و ریل توسعه ایران عزیز اسلامی است و نیاز به سرمایه‌گذاری‌های کلان داخلی و خارجی دارد و جز با زدودن غبار افکار غلط در برخی نحله‌ها و جریان‌ها و نیز با بازنگری در برخی اندیشه‌ها میسر نیست و هدف دیگر، بهبود وضع معیشتی و رفاهی و زیستی کارکنان زحمتکش این صنعت.
وی در این پیام همچنین یادی کرده است از همه کسانی که در سال 96 در مسیر خدمت در صنعت نفت -از بخش خصوصی گرفته تا بخش دولتی-، جان شان را در مناطق عملیاتی و کارگاه‌ها -از پالایشگاه تهران تا فوران چاه 147 رگ سفید- از دست دادند.
وزیر نفت در این پیام افزوده است: «یادی می‌کنم از همه آنان که بهار صنعت نفت ایران را با تلاش برای ملی کردن صنعت نفت در 29 اسفند، رقم زدند تا بیگانگان بدانند، ایران و ثروت‌های خدادادش برای ایرانیان است؛ مردمانی که این مصرع از حکیم طوس همواره ورد زبانشان است: چو ایران نباشد، تن من مباد»

میزان تولید نفت کشور روزانه حدود ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه و ظرفیت تولید نفت نزدیک چهار میلیون بشکه است. همچنین متوسط صادرات نفت ایرن حدود یک میلیون ۷۰۰ یا ۷۵۰ هزار بشکه در روز است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها