هشدار فرمانده پیشین ناتو به انتصاب های ترامپ/ افزایش تنش با چین، کره شمالی و ایران

هشدار فرمانده پیشین ناتو به انتصاب های ترامپ/ افزایش تنش با چین، کره شمالی و ایران
يکشنبه 5 فروردين 1397 - 19:55

فرمانده پیشین ناتو هشدار داده که انتصاب‌های اخیر رییس‌جمهور آمریکا برای پست‌های کلیدی امنیت ملی منجر به افزایش تنش از جمله با ایران، چین و شبه جزیره کره خواهد شد.

العالم ـ آمریکا

بنا بر گزارش پایگاه خبری هیل، جیمز استاو ریدیس، فرمانده پیشین ناتو در گفت‌وگویی رادیویی درباره تصمیمات اخیر دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا برای انتصاب جان بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی و پیشنهاد مایک پمپئو به عنوان وزیر امور خارجه هشدار داده و گفته است که این انتصاب‌ها به افزایش تنش در خارج از آمریکا و همچنین اتخاذ سیاست خارجی خصمانه‌تر منجر خواهد شد.

وی تاکید کرده که در چنین شرایطی شما شاهد افزایش تنش در شبه جزیره کره، روابط‌مان با چین و به طور قطع با ایران خواهید بود.

به گزارش ایسنا به نقل از هیل، فرمانده پیشین ناتو در ادامه پیش‌بینی کرده، بولتون که حامی جدی لغو توافق هسته‌ای با ایران است و حمله نظامی به کره شمالی را یک گزینه جدی می‌داند، به ترامپ توصیه خواهد کرد موضع سخت‌گیرانه در قبال کیم جونگ اون رهبر کره شمالی اتخاذ کند که ممکن است شامل درخواست توقف کامل برنامه تسلیحات هسته‌ای پیونگ یانگ باشد.

وی تصریح کرده، ارزیابی من این است که چنین مذاکراتی به شکست خواهد انجامید و ما به موضع تنش باز خواهیم گشت بنابراین از نظر من انتخاب جان بولتون به ما می‌گوید که رییس‌جمهور آمریکا به دنبال سیاستی سخت‌تر در قبال کره شمالی است بنابراین تنش‌ها افزایش می‌یابد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها