خرید تضمینی گندم از فردا آغاز می شود/ پیش بینی خرید 10.5 میلیون تن گندم

خرید تضمینی گندم از فردا آغاز می شود/ پیش بینی خرید 10.5 میلیون تن گندم
يکشنبه 5 فروردين 1397 - 22:03

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرده که خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری از فردا در استان سیستان و بلوچستان آغاز می شود.

العالم ـ ایران ـ اقتصادی

به گزارش وزارت جهادکشاورزی، یزدان سیف روز یکشنبه در دیدار نوروزی وزیر جهادکشاورزی با مدیران، کارشناسان و فعالان بخش کشاورزی از آغاز خرید تضمینی گندم سال زراعی جاری از ششم فروردین در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
وی گفته که گندم با قیمت سال گذشته به صورت علی الحساب از کشاورزان خریداری و با ابلاغ قیمت های خرید تضمینی سال زراعی جاری، مابه التفاوت آن پرداخت خواهد شد.
معاون وزیر جهادکشاورزی پیش بینی کرده که امسال 10 میلیون و 200 هزار تن تا 10 میلیون و 500 هزارتن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شود.
در سال گذشته در خرید تضمینی نزدیک 9 میلیون تن گندم به ارزش بیش از 114 هزار میلیارد ریال از گندمکاران سراسر کشور خریداری شد که با توجه به ذخایر سال قبل از آن، همچنان خودکفایی در تولید این محصول راهبردی استمرار پیدا کرد.
پارسال براساس مصوبه شورای اقتصاد سال گذشته هر کیلوگرم گندم معمولی (نان) با افت مفید چهار درصد و افت غیرمفید 2درصد به مبلغ 13 هزار ریال (1300 تومان) و گندم دوروم 13 هزار و 300ریال (1330 تومان) خریداری شده بود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها