پوتین: تمام مسئولان آتش‌سوزی مرکز خرید روسیه مجازات خواهند شد 

پوتین: تمام مسئولان آتش‌سوزی مرکز خرید روسیه مجازات خواهند شد 
سه شنبه 7 فروردين 1397 - 15:59

رئیس‌جمهوری روسیه با حضور در محل حادثه آتش‌سوزی مرکز خرید شهر کمروف تأکید کرد که تمام افراد مسئول در این آتش‌سوزی مجازات خواهند شد.

العالم-اروپا

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه امروز سه‌شنبه تأکید کرد، تمامی مسئولان آتش‌سوزی در مرکز خرید «وینتر چری» شهر کمروف روسیه مجازات خواهند شد.

بنا بر گزارش شبکه «راشاتودی»، رئیس‌جمهور روسیه امروز در محل حادثه این آتش‌سوزی حاضر شد و متعهد شد تا تمامی مسئولان آن مجازات شوند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، طبق آخرین آمار از آتش‌سوزی در مرکز خرید «وینتر چری» شهر «کمروف» که روز یکشنبه (دیروز) آغاز شد، 68 نفر تاکنون جان خود را از دست داده‌اند که اکثر آنها را کودکان تشکیل می دهند.

دلیل رسمی این آتش‌سوزی هنوز مشخص نشده است و البته برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که استفاده نادرست یک کودک از یک فندک سیگار یا نقص فنی سیم‌های برق موجب شروع این آتش‌سوزی شده است.

یکی از بازرسان پرونده می‌گوید که دلیل این آتش‌سوزی، غفلت از هنجارهای امنیتی بوده است و توضیح داد: «دلیل حادثه غفلت بوده است. تمامی اصول و هنجارها نوشته شده است اما شیوه برخورد ما با این هنجارهای امنیتی، دلیل فاجعه‌بار این تراژدی است که امروز شاهد آن بودیم».

کمیته تحقیقات روسیه، یک تحقیق جنایی در خصوص این پرونده آغاز کرده است و ظاهراً چهار مظنون را در این رابطه از جمله مدیر شرکت مدیریت و خدمات این مرکز خرید دستگیر کرده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه امروز سه‌شنبه نشستی از قبل برنامه‌ریزی نشده را با یک گروه اقدام مدنی در شهر کمروف تشکیل داد.

وی در این نشست متعهد شد تا تمامی افراد مسئول در آتش‌سوزی مرکز خرید «وینتر چری» مجازات شوند.

پوتین به حاضران در نشست که شامل خانواده‌های قربانیان این حادثه نیز بود، گفت تحقیقات کاملی درباره این حادثه انجام خواهد شد و تمام مسئولان بدون توجه به جایگاه و موقعیتشان مجازات خواهند شد.

وی ادامه داد، در حال حاضر یک گروه تحقیقاتی 100 نفره مسئول بررسی این پرونده هستند که ریاست این گروه را رئیس کمیته تحقیقات روسیه برعهده دارد.

رئیس‌جمهور روسیه همچنین تأکید کرد، هیچ دلیلی وجود ندارد که آمار رسمی منتشر شده درباره قربانیان این آتش‌سوزی زیر سؤال رود و به مردم نیز توصیه کرد تا به شایعاتی که در فضای مجازی منتشر شده اعتنایی نکنند.

رئیس‌جمهور روسیه پس از این جلسه به عیادت افرادی رفت که در این حادثه زخمی شده و در بیمارستان بستری بودند.

پوتین به طور خاص با «ایوان زاوارزین»، نوجوان 18 ساله‌ای که حین آتش‌سوزی از طبقه چهارم این مرکز خرید پایین پریده بود، گفت‌وگو کرد. رئیس‌جمهور روسیه همچنین با سه نفری که تلاش کرده بودند تا مردم را از مرکز خرید هنگام گسترش آتش‌سوزی خارج کنند، دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزارت امور اضطراری روسیه اعلام کرده که دلیل گسترش این آتش‌سوزی این بوده که آتش‌نشانی بسیار دیر مطلع شده است.

فارس

 

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها