احتمال نبرد هسته ای روسیه با آمریکا در سوریه

احتمال نبرد هسته ای روسیه با آمریکا در سوریه
شنبه 18 فروردين 1397 - 13:57

رئیس سابق اداره پیمان های بین المللی وزارت دفاع روسیه با هشدار در باره این که وضعیت کنونی از جنگ سرد بدتر است، از احتمال درگیری نظامی روسیه با آمریکا در سوریه و این که هرگونه روبارویی نظامی به نبرد هسته ای منجر خواهد شد، سخن گفت.

العالم ـ اروپا

بنابرگزارش اسپوتنیک، سرلشکر بازنشسته یوگنی بوژینسکی، رئیس سابق اداره پیمان های بین المللی وزارت دفاع روسیه در مصاحبه با مجله امریکایی "نشنال اینترست" خاطرنشان  کرده، " هموراه می گویم که حالا وضع بدتر است! در زمان جنگ سرد همه چیز واضح بود، جبهه گیری عقیدتی بود اما واقعیات مشخص و چنان مرز و خطی وجود داشت که نمی شد از آن فراتر رفت. هیچگونه تهدید و هیچگونه تحریمی صورت نمی گرفت". 
به گفته این ژنرال روسی، ممکن است سوریه یکی از مراکز رویارویی احتمالی شود. وی به عنوان نمونه به سخنان والری گراسیموف، رئیس ستاد کل ارتش روسیه استناد کرده که اعلام کرده است، اگر آمریکا به مرکز دمشق که در آنجا نظامیان روسی مستقر هستند، حمله کند، مسکو به حمله امریکایی ها پاسخ خواهد داد. رئیس سابق اداره پیمان های بین المللی وزارت دفاع روسیه ضمنا تاکید کرده که هشدار رئیس ستاد کل ارتش روسیه به آمریکا جدی است.

ژنرال بوژینسکی گفته، "پیش بینی بسیار دشوار است اما معتقدم هر گونه رویارویی نظامی به استفاده از سلاح هسته ای بین آمریکا و روسیه منجر خواهد شد. من باورندارم که رویارویی هسته ای را بشود کنترل کرد، این خیال واهی امریکا است".

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها