نگرانی تل آویو از واکنش روسیه و ایران به حمله آمریکا/ تسریع در تجهیز سوریه به پدافند پیشرفته

نگرانی تل آویو از واکنش روسیه و ایران به حمله آمریکا/ تسریع در تجهیز سوریه به پدافند پیشرفته
دوشنبه 27 فروردين 1397 - 09:08

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داده که مسئولان ارتش رژیم صهیونیستی از عکس العمل احتمالی روسیه و ایران در قبال حملات نظامی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه احساس نگرانی می کنند.

العالم ـ فلسطین اشغالی 

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از روزنامه صهیونیستی هاآرتص خاطرنشان کرده، اسرائیل از این بیم دارد که عکس العمل احتمالی روسیه انجام آزادانه عملیات نظامی اش بر فراز سوریه را تحت تاثیر قرار دهد و عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در کنترل منطقه را محدود سازد. 
هاآرتص معتقد است که روسیه در پی این حمله، سوریه را به موشک های پیشرفته مجهز خواهد کرد و زمینه برای استقرار پدافند هوایی پیشرفته در خاک سوریه فراهم خواهد شد و این موضوع می تواند پرواز جنگنده های نیروی هوایی رژیم صهیونیستی را بر فراز لبنان تهدید کند. 
اسرائیل همچنین از این بیم دارد که این حمله، امضای قرارداد فروش سامانه موشکی پیشرفته ضد هواپیما و ضد موشک را به سوریه تسریع کند.
بر اساس این گزارش نگرانی های رژیم صهیونیستی به دلیل واکنش احتمالی ایران به حملات اخیر در پی کشته شدن چند نیروی ایرانی در سوریه، افزایش یافته است.
به گزارش ایرنا، آمریکا بامداد شنبه (25 فروردین) به همراه متحدانش (انگلیس و فرانسه) به بهانه استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی در شهر "دوما" در "غوطه شرقی"، "دمشق" و "حمص" را هدف حمله نظامی قرار داد. 
به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه "سانا"، در این حمله، 110 موشک به خاک این کشور شلیک شد که سامانه های ضد هوایی سوریه با موشک های متجاوزان آمریکایی در دمشق و حمص مقابله کردند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها