پیش بینی نوبخت در باره خروج ترامپ از برجام/ ایران مهیای مواجهه با شرایط پس از برجام

پیش بینی نوبخت در باره خروج ترامپ از برجام/ ایران مهیای مواجهه با شرایط پس از برجام
چهارشنبه 12 ارديبهشت 1397 - 13:53

سخنگوی دولت و معاون رئیس جمهوری گفته است، آماده متفاوت شدن شرایط کشور پس از خروج دولت آمریکا از برجام هستیم.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

محمدباقر نوبخت روز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت مقام معلم در بندر انزلی خاطرنشان کرده، تا 22 اردیبهشت ماه، به احتمال قوی آمریکا از برجام خارج می شود و ما باید منتظر متفاوت شدن اوضاع کشور باشیم.
وی گفته، آماده متفاوت شدن فضا هستیم و تدابیر و بودجه های لازم را برای روزهای متفاوت با امروز، آماده کرده ایم.
معاون رئیس جمهوری تصریح کرده، محاصره اقتصادی، همچنان وجود دارد و وظیفه ما این است که آن را بشکنیم و تصمیماتی که از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون تحت عنوان برجام اتخاذ شد و همه مردم ایران در آن سهم دارند را تا آخرین روز، با مستندات دفاع می کنم.
نوبخت در بخش دیگری از سخنانش، به تقارن روز معلم با نیمه شعبان اشاره و بیان کرده، انتظار دارم فرهنگیان در ارتباط با مفهوم فلسفی انتظار با چهار کلید واژه نبوت، امامت، خاتمیت و مهدویت که برگرفته از اندیشه های استاد مطهری است، قلم بزنند و آمادگی داریم که به نحو شایسته و گسترده، تعدادی از این مقالات را تکثیر و منتشر کنیم.
نوبخت با یادآوری اینکه خود او یک معلم بوده و فرهنگیان و معلمان رشت از او برای ورود به مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم حمایت کردند، گفته، از اداره کل آموزش و پرورش گیلان نیز می خواهم از هفته معلم تا آغاز هفته دولت، نگاشته های فرهنگیان را چه نقادانه و چه مویدانه، جمع آوری کنند.
معاون رئیس جمهوری اضافه کرده، دولت برای تکریم مادی و معنوی معلمان، از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد و همواره رفع دغدغه های این قشر فرهنگی و سختکوش از دغدغه های دولت تدبیر و امید بوده است.
نوبخت اظهار داشته، در صورت ارائه طرح های واقع بینانه متناسب با توانمندی ها برای فرهنگیان از هیچ کوششی فروگذار نمی کنیم.
در این مراسم از 60 معلم برگزیده استان گیلان تجلیل شده است.

پربیننده ترین خبرها