ظریف وارد مسکو شد

ظریف وارد مسکو شد
دوشنبه 24 ارديبهشت 1397 - 08:05

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بامداد دوشنبه در ادامه رایزنی های خود درباره توافق هسته ای که به دستور حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران صورت می گیرد، دقایقی پیش وارد مسکو پایتخت روسیه شد.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

محمد جواد ظریف تا ساعاتی دیگر در ساختمان وزارت امور خارجه روسیه با سرگئی لاوروف همتای روس خود دیدار خواهد کرد تا امکان تداوم برجام در صورت تضمین منافع ملت ایران را بررسی کند.
گفتنی است، سفر وزیر امور خارجه ایران از شنبه شب آغاز شد و ظریف در نخستین ایستگاه در پکن با همتای چینی خود گفت وگو کرد.
وی پس از برگزاری دیدار امروز راهی بلژیک می شود تا در بروکسل با وزیران امورخارجه فرانسه، آلمان، انگلستان و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفت وگو کند.
وزیران امور خارجه ژاپن و نروژ نیز در تماس تلفنی جداگانه با ظریف بر تداوم برجام تاکید کردند.
به گزارش ایرنا، ترامپ سه شنبه گذشته (18 اردیبهشت - 8 مه) خروج آمریکا از توافق هسته ایران و 1+5 و بازگرداندن تحریم ها علیه ایران را اعلام کرد.
فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بلافاصله در مخالفت با این اقدام ترامپ بر همکاری اتحادیه اروپا با ایران در چارچوب توافق هسته ای تاکید کرد و انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه هم اعلام کردند که در برجام باقی خواهند ماند.
حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نیز در واکنش به اقدام ترامپ، اعلام کرد که تهران به همکاری های خود با پنج کشور باقیمانده در توافق هسته ای ادامه خواهد داد و چنانچه از منافع برجام منتفع نشود، نظام تصمیم مقتضی را خواهد گرفت.

پربیننده ترین خبرها