اتحادیه اروپا دیدار موگرینی با ظریف را «بسیار سازنده» توصیف کرد

اتحادیه اروپا دیدار موگرینی با ظریف را «بسیار سازنده» توصیف کرد
سه شنبه 25 ارديبهشت 1397 - 18:18

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار امروز (سه‌شنبه) «موگرینی» با وزیر خارجه ایران در بروکسل را «بسیار سازنده» توصیف کرد.

العالم ـ اروپا

«سابرینا بلوسی»، سخنگوی «فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت‌وگوی امروز «موگرینی» با «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران در بروکسل را «بسیار سازنده» توصیف کرد. 

«بلوسی» با انتشار عکسی از دیدار «موگرینی» و «ظریف» در توئیتی نوشته، «نشستی بسیار سازنده با وزیر خارجه ایران، محمد جواد ظریف. ما با همکاری فرانسه، آلمان، انگلیس و اعضای اتحادیه اروپا در تلاش برای یافتن راه‌هایی جهت محافظت از سرمایه‌های اتحادیه اروپا هستیم. نشست امروز را برای اولین گفت‌وگو درباره تدابیر لازم برگزار کردیم.»

محمد جواد ظریف پس از دیدار با موگرینی قرار است با وزیران خارجه آلمان، انگلیس و فرانسه هم دیدار کند. یافتن راه‌هایی برای حفظ توافق هسته‌ای، محور اصلی این گفت‌وگوها است. رئیس دستگاه دیپلماسی ایران پیش از این هم با مقام‌های چین و روسیه درباره همین موضوع رایزنی کرده بود. 

آمریکا روز سه‌شنبه ( ۸ می/ ۱۸ اردیبهشت‌ماه) به طور یکجانبه از برجام خارج شد و دوره های زمانی ۹۰ و ۱۸۰ روزه برای بازگرداندن تحریم های ایران تعیین کرد.

«حسن روحانی» بعد از خروج آمریکا از برجام اعلام کرد در صورتی پایبندی ایران به برجام ادامه خواهد داشت که کشورهای اروپایی طرف برجام منافع ایران را مطابق توافقنامه تضمین کنند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها