رژیم صهیونیستی سفرای سه کشور اروپایی را فراخواند

رژیم صهیونیستی سفرای سه کشور اروپایی را فراخواند
سه شنبه 1 خرداد 1397 - 13:10

در پی رأی سه کشور اسپانیا، اسلوونی و بلژیک، به اعزام کمیسیونی برای تحقیق درباره غزه، رژیم صهیونیستی سفرای این کشورها را فراخواند.

العالم _ فلسطین اشغالی

رژیم صهیونیستی به دلیل رای به اعزام کمیسیون حقیقت‌یاب به غزه، سفیران اسپانیا، اسلوونی و بلژیک را فراخواند.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این رژیم سفرای اسپانیا و اسلوونی را که از اعزام کمیسیون تحقیق به غزه حمایت کردند، احضار کرده و علاوه بر این کشورها روز سه‌شنبه هم به دلیل مشابه، سفیر بلژیک را احضار کرده است.

شورای حقوق‌بشر سازمان ملل در ژنو روز جمعه بر خلاف خواست رژیم صهیونیستی با تحقیق درباره اقدامات اخیر مرگبار در مرز غزه موافقت کرد. ۲۹ کشور در سازمان ملل به اینکه رژیم صهیونیستی در تظاهرات اخیر در مرز غزه «عملکردی خشن» داشته است رأی دادند و خواستار تشکیل کمیسیون تحقیق در این زمینه شدند.

۲۹ کشور در حالی عملکرد رژیم صهیونیستی را صرفا خشن دانسته‌اند که بر اثر این اقدام، دهها نفر تاکنون جان خود را از دست داده‌اند.

ارتش رژیم صهیونیستی از آغاز تظاهرات در ۳۰ ماه مارس، با استقرار در مرز غزه ۱۱۶ فلسطینی را شهید کرده است و بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ نفر هم زخمی شده‌اند. فقط در روز دوشنبه هفته گذشته در سالگرد روز نکبت و در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس، بیش از ۶۰ تن زخمی شدند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها