داعش؛ بزرگترین خطری که پاکستان را تهدید می‌کند

داعش؛ بزرگترین خطری که پاکستان را تهدید می‌کند
شنبه 12 خرداد 1397 - 03:05

بر اساس آخرین آمار و اطلاعات منتشر شده سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی پاکستان، گروه تکفیری تروریستی «داعش» به عنوان بزرگترین خطر پیش روی این کشور معرفی شده است.

العالم-آسیا

به گزارش پایگاه خبری "اکسپرس تریبیون" پاکستان، سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی پاکستان در گزارشی مفصل خطرات پیش روی این کشور را معرفی کردند.

بر اساس این گزارش گروه تروریستی داعش بیشترین سهم را در گسترش ناامنی‌های آینده پاکستان دارد.

همچنین بر اساس سیاست جدید امنیت داخلی پاکستان، داعش بزرگترین تهدید قلمداد شده است و در این سند سیاستگذاری 87 صفحه ای که از سوی کابینه فدرال به تصویب رسید، مراتب نگرانی در آن بر تندروی رو به افزایش در مراکز آموزشی ابراز شده است.

احسن اقبال وزیر وقت دولت فدرال پاکستان نیز در وزارت برنامه ریزی این کشور در نشست مطبوعاتی گفت که تندروی و رادیکالیزم و ستیزه جویی دیگر به مدارس دینی محدود نمی شود، بلکه جوانان و دانشمندان ، دانشکده ها و دانشگاه های کشور نیز در معرض آسیب و قابل حمله می باشند.

در این گزارش همچنین به بازگشت مهاجرین افغانی،تغذیه مالی تروریستها، نیروی ضربتی، سخنرانی های علیه مسالک دیگر و گسترش داعش در مناطق مرزی افغانستان نزدیک به پاکستان نیز اشاره شده است.

پیش از این نیز رسانه های پاکستان در خبری اعلام کردند که جمهوری اسلامی ایران نسبت به فعالیت گروه تروریستی داعش در مرز پاکستان و افغانستان اظهار نگرانی کرده است.

بر اساس خبر منتشر شده در رسانه های این کشور، مقامات پاکستانی می‌گویند ایرانی‌ها گفته‌اند آمریکا گروه تروریستی داعش و ابوبکر البغدادی را به افغانستان منتقل کرده تا ایران و پاکستان را به سوریه دیگری تبدیل کنند.

همچنین بر اساس آن خبر، مقام پاکستانی اطلاع دادند که یک مقام ارشد ایرانی به «اشتر اوصاف علی» دادستان کل پاکستان گفته بود که ایران اطلاعات معتبری دارد که نشان می‌دهد آمریکا داعش و ابوبکر البغدادی، سرکرده اصلی این گروه تروریستی، را به خاک افغانستان منتقل کرده‌ است.

 بر اساس آمارها، پاکستان طی 18 سال اخیر بیش از 120میلیارد دلار در مبارزه با تروریسم خسارت دیده است که بالاترین میزان آن در سال 2010 بوده و رقم خسارت‌های پاکستان در این سال به بیش از 20میلیارد دلار رسید.

ایرنا

 

پربیننده ترین خبرها