در مراسم ارتحال امام خمینی در بیروت

نعیم قاسم: امام خمینی، ایران را از کشوری وابسته به کشوری پیشرفته تبدیل کرد

نعیم قاسم: امام خمینی، ایران را از کشوری وابسته به کشوری پیشرفته تبدیل کرد
شنبه 12 خرداد 1397 - 16:21

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان اعلام کرد امام خمینی (ره) با انقلاب خود، ایران را از کشوری وابسته به کشوری پیشرفته در تمامی زمینه‌ها تبدیل کرد.

العالم - لبنان 

مراسم بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی در سفارت ایران در بیروت برگزار شد.

بر اساس گزارش وبگاه «المقاومة»، از جمله شخصیت‌هایی که در این مراسم شرکت داشتند «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله، «عبدالامیر قبلان» رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان، «اشرف دبور» سفیر فلسطین، شیخ ماهر حمود رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت، «علی عبدالکریم» سفیر سوریه، نماینده پارلمان «ایوب حمید» به نمایندگی از «نبیه بری» رئیس پارلمان بودند.

شیخ نعیم قاسم در این مراسم گفت: امام خمینی، ایران را از کشوری وابسته به کشوری پیشرفته در تمامی زمینه‌ها تبدیل کرد، اگر قدس آزاد شود، انسان و جهان آزاد خواهند شد به همین دلیل امام خمینی  گفت روز قدس، روزی جهانی است.

وی ادامه داد: ایرانی‌ها دائما تأکید کردند که برنامه هسته‌ای آنها مسالمت‌آمیز است و هدف از آن تولید انرژی است، توافق هسته‌ای در دوره خود ثابت کرد که ایران بمب هسته‌ای نساخته است. آمریکایی‌ها دائما می‌خواهند ایران، کشوری ضعف باشد که نتواند از خود دفاع کند، نتواند مدافع ملت‌های منطقه باشد و آنها از ایرانی که بتواند اسرائیل را شکست دهد، می‌ترسند.

نعیم قاسم تصریح کرد: پیروزی‌های حزب‌الله در لبنان «سود خالص» برای لبنان است؛ دشمنان، امروز در ناباوری به سر می‌برند و نمی‌پذیرند که حزب‌الله بتواند پروژه آمریکا در منطقه را به شکست بکشاند؛ حزب‌الله امروز علیرغم خواست همه کینه‌توزان، سربلند است.

از دیگر سخنرانان این مراسم، «احمد حسینی» کاردار ایران، شیخ قبلان، ایوب حمید و شیخ ماهر حمود رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت بودند.

فارس

 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها